Domácí bar v kuchyni?

Je to vlastně velmi snadné a zejména, máte-li obývací pokoj spojený s kuchyní, přičemž takové spojení je velmi logické. Pak vlastně jen stačí protáhnout pracovní desku kuchyňské sestavy a nebo k ní ze druhé strany podstavit barovou židličku a bar je skoro hotový. A jaké jsou osvědčené způsoby zbudování baru v kuchyni? A co je to „bar“?

132112-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Bar není určen jen k servírování nápojů a už vůbec ne jen k servírování nápojů alkoholických. U baru je možné stát i sedět na speciálních vysokých židlích, u baru se pijí nápoje a přijímají pokrmy všeho druhu. Bar, a to nejen v obytném interiéru, slouží jako předěl mezi částí místnosti, ve které se provádí servis, tedy příprava jídel a jiného občerstvení a mezi zbytkem místnosti, kde se servisu užívá, připravené nápoje se pijí atd. O roli baru v kuchyni a potažmo obytném interiéru více ZDE.

Jak zhotovit bar?

V zásadě má zájemce dvě možnosti, přičemž stále uvažujeme situaci, kde se bar buduje v kuchyni, která bývá často spojená s obývacím pokojem. První možnost je protažení pracovní desky kuchyňské sestavy. Pak opravdu postačí jen přinést barové stoličky a věc je málem vyřízena.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

POZOR: je dobré si uvědomit, že i u baru musíte mít prostor na nohy a tedy pokud budete u baru netradičně sedět proti sobě či z boku pod úhlem 45°C, pak mějte toto na paměti tak, abyste se u baru nekopali do holení.

Druhá možnost je ještě snazší a vlastně se stačí posadit z druhé strany kuchyňské linky, která se tím pádem stává barem. Pak je potřeba, aby byla dostatečně široká pro přípravu pokrmů z jedné strany a pro jejich servírování ze strany druhé. Víškové řešení a nastavení viz. obr. Nezapomeňte opět na nohy. Deska baru by měla být alespoň o 20 cm převislá přes okraj, čímž vznikne prostor pro vaše pokrčená kolena. A nezapomeňte: pokud nebude chtít řešit opěrky pro nohy na těle baru, pak je budete muset mít na barových židličkách.

POZOR: rozhodně nezapomínejte na okopové plechy nebo jiné okopové obložení. Ať už  budete u baru sedět nebo stá, tak do jeho čelní stěny budete 10 x denně narážet a ono to bude po čase vidět.

Red.
Foto: kuchyně Hanák, Sedlák interiéry, Lakon

26.1.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist