Dokonalý letní relax pro náročné

Tak jsme se konečně dočkali sezony, kdy můžeme volné chvíle trávit relaxováním venku, ať už na zahradě, na terase, u bazénu, zkrátka poblíž domu. Za odpočinkem nemusíme jezdit nikam daleko, stačí udělat pár kroků, vyjít ven z domu a užívat krásného počasí, slunce a příjemného tepla. Ideální je využít k takovému odpočinku outdoorový nábytek, netradiční posezení nebo poležení, které je dílem nápaditých tvůrců a nábytkových designerů.

Ty tam jsou doby, kdy naši předkové vystrčili před dům nebo na zahradu k posezení nábytek, který doma dosloužil s konstatováním, že na zahradu je to dobré! Stará židle, stůl anebo lavice tam stály tak dlouho, dokud se ještě vůbec daly používat bez ohledu na to, jakým dojmem působily. Pak přišlo obdobní plastového nábytku, který ovládl všechny terasy, zahrady, ale i jeho obliba postupně upadla, jelikož často takový nábytek nesplňoval představy jeho uživatelů a také rychle dosloužil.

Dnes už je tak velký výběr zahradního nábytku doslova na každém kroku, že si vybere opravdu každý. Různé typy zahradního nábytku poskytují různý stupeň komfortu. Využívat dnes můžeme rustikální klasiku, umělý ale i přírodní ratan, teakové a jiné exotické dřevo, nejrůzněji tvarovaný kovový nábytek, zahradní houpačky, polohovací lehátka a další nejrůznější nábytkové sestavy.
Další samostatnou kategorií venkovního nábytku, která se řadí k těm luxusním, jsou outdoorové daybedy. Zatím se objevují nejčastěji na terasách u luxusních vil a exkluzivních nemovitostí, u bazénů anebo na perfektně střižených trávnících. V cizině se s nimi setkáme nejčastěji na terasách u moře.

Letničky – velká inspirativní fotogalerie

Faz Daybed, Ziggy, Marcel, Flow Long, Kokoon, Fedro, Enyo, Asta, to všechno jsou názvy, které spojuje jeden výraz: „Daybed“. Zcela volně bychom mohli tento výraz přeložit jako „postel na den“, což samo napovídá, že se nejedná o jen tak nějaký nábytkový kousek, ale o pořádný designový kus. Původní význam slova je však spíše rozkládací pohovka, gauč, nebo lůžko, ze kterého snadno vytvoříme odpočinkovou nebo spací plochu pro dvě osoby. Jejich součástí jsou kromě rámu a základu celé pohovky také vzdušné matrace a na nich nejrůznější typy přehozů.

Všechny tyto atraktivní nevšední a originální unikáty mají jedno společné, a tím je možnost dokonalé relaxace ve venkovním prostředí, kde si lze vychutnávat přízeň počasí, čerstvý vzduch, pohodu a příjemné nicnedělání.

Další nový nábytkový trend, takzvaná hnízda, jsme vám představili v našem článku s názvem: „Máte už své hnízdo? Představujeme nový trend v nábytku.“  Nahlédněte do něj i do fotogalerie.

A nám už nyní nezbývá, než vám popřát příjemný letní relax.


Text: Zuzana Bohdalová
Foto: houzz.com, trendhunter.com, mondocollection.com, mediadesignerpages.com, freshome.com, spreaddecor.com, freshomedecor.comm,  home-reviews.com, idreaminacres.typepad.com, froot.nl, houzz.com, kwicollection.com, mnimalisti.com, restrelax.com.au, onlinemoderliving.com, au, design-milk.com, homedit.com, backyard-haven.com, target.com

21.5.2013 12:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist