Dokonalá rodinná koupelna

Koupelna šitá na míru každému členu domácnosti! Tak by se dal stručně charakterizovat designérský počin Axor Boroullec, který vznikal pod taktovkou renomovaných francouzských tvůrců Ronana a Erwana Boroullec.

Každý, kdo už někdy renovoval nebo nově zařizoval koupelnu, narazil na mnohá úskalí, která jsou s touto často nevelkou ale důležitou místností spjata. Především je nutné hodně promýšlet, jak celý prostor celkově uspořádat, aby rozvržení a umístění zařizovacích předmětů a doplňků vyhovovalo skutečně všem členům domácnosti. Rozhodně to není jednoduchý úkol. Jak se s touto výzvou vypořádali zkušení designéři, se můžete přesvědčit prostřednictvím naší fotogalerie.

Bratrské duo kreativců očividně sršelo neotřelými nápady a z jejich návrhů v konečném výsledku vzešlo celkem sedmdesát zcela dle libosti kombinovatelných koupelnových dílů a doplňků. Při práci se nechali inspirovat dětskými stavebnicemi a tak doslova každý, kdo koupelnupoužívá, může její interiér přetvořit k obrazu svému. Projektanti přitom nezapomněli ani na nejmenší členy domácnosti, kterým je rovněž dána možnost všechny prvky bezpečně používat.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

A v čem je jejich řešení originální a neopakovatelné? V první řadě je to skutečnost, že uživatelé koupelny se nemusejí přizpůsobovat leckdy nepraktickým detailům (např. páková baterie ve sprše, o kterou snadno zavadíte) ale veškeré koupelnové zařízení se přizpůsobí právě jejich potřebám. Inovativní je například pojednání odkládacích ploch. Ty jsou pevně integrovány do těla umyvadel či van a přitom poskytují mnohem více místa na odkládaní mycích pomůcek, než jsme zvyklí. Hladké zaoblené linie a vzájemně propojené a odstupňované odkládací plochy pak poskytují dostatek komfortu při jejich používání. Dalším zajímavým prvkem jsou oddělené armatury. Směšovací ventily tzv. kohoutky ovládající teplotu a proud vody mohou být umístěny mimo vývod armatury, třeba na přední straně umyvadlové skříňky nebo nahoře při jejím vnějším okraji. Tak budou snadno dosažitelné zejména dětem. Levákům zase kolekce vychází vstříc zasazením kohoutků po levé ruce, zatímco proud vody prýští na pravé straně umyvadla. Nezanedbatelná je i možnost pořídit dětem jejich vlastní umyvadlový stolek v příslušné výšce a dosažitelnosti. Bezpečnost zajištěná ventily s termostatickou pojistkou je pak naprosotu samozřejmostí.

Co se týče použitých materiálů, převládá tradiční akrylát (vanové korpusy) zasazený do dřevotřísky imitující dubové dřevo. Minerální slitiny byly použity na umyvadla a obklady. Ostatní doplňky a pomůcky pak plní roli dolaďujících detailů, které jen podtrhují výsledný dojem dokonalého koupelnového interiéru, ve kterém budete rádi relaxovat ponořeni do koupelové pěny nebo který vám pomůže zmírnit stres z ranního shonu na začátku dne.

-sad-
Foto:designboom.com

7.10.2010 12:48

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist