Dokonalá kuchyň do posledního detailu

Velké množství designérských nápadů a nepřeberný sortiment rozličných druhů multifunkčních zařizovacích předmětů do kuchyně – to vše je velkou výhodou moderní doby. Nicméně pravdou je i to, že čím širší máme výběr, o to těžší je si skutečně vybrat to nej.

Dokonalá moderní kuchyň si žádá kvalitní uspořádání. Aktuální trend velí použít takzvaný blocking concept, neboli kuchyně, které v podstatě vypadají, jako by byly složené pouze z několika jednoduchých kvádrů.  Celkový vzhled tedy nenarušují žádné poličky, ani úchyty, natož pak viditelné skříňky. K otevření jednotlivých komponent slouží většinou úchytové důlky, umístěné prakticky na bocích jednotlivých kuchyňských elementů. Veškerý kuchyňský chaos je tak ukryt před zraky návštěv a veřejnosti. V tomto případě se opravdu vyplatí zakoupit si kompletní kuchyň i s kuchyňským náčiním přímo od výrobce.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Dokonalý koncept kuchyně by neměl postrádat individualitu a naopak by měl nějak odrážet i vaši osobnost. Milovníci dřeva, kamene a dalších přírodních a rovněž drahých materiálů nemusí však ztrácet naději. Záchranou jsou jim umělé napodobeniny těchto přírodních krasavců. A nutno dodat, že díky moderním technologiím se jedná o imitace, skutečně jen velmi těžko rozeznatelné od originálů.

Výhoda imitací oproti přírodnímu materiálu je jeho neporéznost, tvárnost a bezchybná oprava v případě poškození nebo ztráty požadovaného lesku. Přítomnost barevných pigmentů umožňuje nabídku široké škály barevností. Kromě pracovních desek a samotných kuchyňských skříněk, používají tento materiál návrháři rádi i jako centrální materiál pro výrobu doplňkového kuchyňského nábytku.

Pokud ale toužíte po skutečně přírodním a levném materiálu, rozhodně doporučujeme korek. Tento supermateriál je natolik tvárný a má neuvěřitelné množství povrchových úprav a způsobů využití, že jej jistě ocení i ti nejnáročnější a navíc budete mile potěšeni jeho velmi příznivou cenou.

 

Lucie Sýkorová

Foto: homedit.com, designed.com, curbed.com, hdwallpapersinn.com, myhometalking.com 

11.12.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist