Dodejte vašemu interiéru osobitost!

Možná máte před sebou příjemně zařízený obývací pokoj, ale něco mu chybí. Má prázdné stěny. Obrázky, které jsou v obchodech ke koupi ale nevystihují vaši osobnost. Tu, kterou jste vdechli do prázdných místností výběrem nábytku. Co teď?

120638-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: archiv redakce

Lépe než drahé obrazy vaši osobnost vystihnou vaše názory, motta podle kterých se řídíte, věty, které si s sebou nesete celý život. Ať už jsou to moudra z knihy knih, od příbuzných nebo dobrá rada kolegy, která vám nějakým způsobem změnila život, stojí za to, si je připomínat. Věříme, že srdce každého kreativce teď zaplesá, protože takhle funkční a přitom stylovou dekoraci na zeď budete mít hotovou za pár minut.

Pokud jste si řekli, že samolepky na zeď nebo zrcadla vás neoslovují, pak si skočte pro černý krém na boty. Ano slyšeli jste dobře.

wall-art4.jpg

Zdroj: archiv redakce

Postup:

Na dřevěný rám přichytíte plátno, nejlépe bílé, ale může být i jiné barvy. Okraje přehněte a pořádně připevněte.


Pak plátno potřete gessem (Gesso (totéž jako šeps) slouží k vytvoření podkladové vrstvy pro malbu olejem, akrylem, akvarelem, nebo kresbu uhlem či pastelem. Gesso je mírně zrnitá hmota na olejové nebo vodní bázi (s akrylovým pryskyřičným pojidlem) zajišťujícím po zaschnutí vodostálou, lehce savou vrstvu a tím připraví podložku, tedy plátno, deskové materiály, omítku apod. pro další práci. Gesso je obvykle bílé, vysoce krycí, ale pro tmavé pozadí se vyrábí i gesso černé. Gesso se prodává jako univerzální (obvykle akrylové) nebo připravené pro jednotlivé techniky.Vysvětlení převzato z vytvarnepotreby.cz)

Velká fotogalerie moderních interiérů

Popřípadě zvolte jinou variantu nátěru tak, plátno zůstalo savé.

Jakmile nátěr zaschne, můžete  začít tvořit. Nevadí, že nepíšete krasopisně. Naopak, nepoměr ve velikosti písmen,(mohou se i překrývat) nápisu dodají na osobitosti.

Vyzkoušejte a pošlete nám fotografie vaši výtvorů. Nebo se zaregistrujte na Living.cz a vložte je do fotogalerie na hlavní stránce. Tak je budou moci obdivovat naši čtenáři.

Sabrina Harisová
Foto:etsy.com, alisaburke.blogspot.com, shelterness.com

3.1.2012 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist