Dočasný obývák za 40 tisíc dostal nový kabát ve vintage stylu

Iva plánuje kompletní rekonstrukci prvorepublikového rodinného domu v Brně a rozhodla se vyčlenit jeden pokoj jako dočasné útočiště pro odpočinek a setkávání s přáteli, kteří jim budou pomáhat. Proto se rozhodli investovat 40 tisíc, případně, že by došlo na nákup nějakého opravdu desénového kousku, mohou ještě 20 tisíc přihodit.

417236100081013_26-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: Česká televie

Další proměny v seriálu ČT bydlet jako… se ujala designérka Denisa Bartošová. V první řadě se vzhledem k omezenému rozpočtu rozhodla prošmejdit celý dům, zda by v něm nenašla ještě nějaké zajímavé staré kousky, které se do konceptu pokoje hodí. Půdy starých domů bývají obvykle bohatým naleziště.

S málem jde dokázat mnoho

Denisa se rozhodla využít i zachovalé původní prvky jako vypínače nebo dveřní kování, které bude později repasováno. Proto ho jen očistila, aby vynikla jeho krása a připravila na pozdější úpravy.

Protože půjde o interiér ve vintage stylu, kde se budou potkávat staré a nové kousky nábytku, pokusila se oškrábat staré stěny s tím, že by mohla vzniknout zajímavá barevná struktura omítky. Nápad vyšel na jedničku. Oškrábáním se odkryla rudá hlinka „poškozená“ bílými místy pozdější výmalby, což ve výsledku vypadá úžasně a evokuje to benátský štuk. Stropu stačil jen bílý nátěr.

Parketová podlaha byla také jen důkladně vyčištěna, protože i tady se počítá s pozdější renovací.

S využitím starého

Na půdě objevila designérka starý vojenský kufr, který bude sloužit jako konferenční stolek. Pro snadnější manipulaci dostal kolečka a pro zvýšení atraktivnosti na jeho desku nastříkali zlatý nápis Make Love not war.

Další důležitou dekorací se stal zlatý rám starého obrazu. Později bude sloužit jako rám zrcadla, neprozatímně může fungovat jako vzpomínková nástěnka či vzkazovník. Designérka nechala zeď pod ním výrazně podmalovat a vložila do něj zlatou mříž, na kterou upevnila staré rodinné fotografie a světýlka.

Zlatá v hlavní roli

Výrazné nové kousky nábytku tvoří kovová vitrína a bar, které díky svému zajímavému designu mohou později sloužit v jakémkoliv jiném pokoji. Zlaté doplňky, závěsy a další dekorace pokoj zútulnily a dodaly mu švih. Převládající zlatou určila sedačka, která v pokoji byla původně a majitelka si ji přála zachovat. Po vyčištění se z ní stal středobod pokoje.

Nepřehlédnutelným je i lustr z flašek od piva, který vtipně odkazuje k funkci pokoje jako společenské místnosti, kde se bude i popíjet, a nadchnul hlavně majitele.

Výsledek je tak kouzelný, že se nakonec majitelé možná rozhodnou nechat pokoj v tomto stavu i po rekonstrukci.

Bydlet jako… vysílá ČT1 každý pátek v podvečer.

27.11.2017 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist