Dlažba na terasu

Jakou pořídit dlažbu na terasu? Vhodné materiály na venkovní terasy, betonové tvarovky, dřevěná dlažba, kamenná a plastová dlažba. Jaký je rozdíl mezi zámkovou a zámeckou dlažbou?

Zvolit ideální dlažbu na terasu je leckdy oříšek. Je nutné brát v potaz, že exteriérová dlažba je vydána na pospas povětrnostním vlivům. Jednou jsou to spalující sluneční paprsky, déšť, jindy nenechavý mráz, který často může napáchat škody, zvláště pak když výběr podceníte. Pamatujte si, že by měla odpovídat třem základním kritériím, jako je mrazuvzdornost, dostatečná protiskluznost a také odolnost proti mechanickému oděru či poškození. Neměla by také vsakovat vodu a vlhkost.

Mezi nejoblíbenější typy patří keramická a zámková dlažba. Hitem jsou poslední dobou i velkoformátové betonové dlaždice a vrací se cihlová dlažba. Už dávno neplatí, že beton vypadá nudně. I ten umí nadchnout. Co se týká podkladu, možností je ten propustný či nepropustný. U druhé varianty myslete také na drenáž, co usměrní prosakování vody.

Dlažba zpevňuje nejenom povrch terasy, ale také usnadňuje manipulaci se zahradním nábytkem. Velmi oblíbený je ten ze dřeva, přírodního či umělého ratanu. Vždy ale pamatujte na pohodlné dekorační polštářky pro příjemné posezení.


Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist