Díky biokrbu můžete mít plápolající oheň třeba i v paneláku

Jen máloco je příjemnější než pohled do hořícího ohně. Vzbuzuje v nás pocit jistoty a bezpečí. Jenže, ne každý má možnost mít doma krb. I když vlastně ano! K biokrbu nepotřebujete komín, takže může stát kdekoliv. A oheň v něm je skutečný.

9concoon_icon-fires-nero-wall-fire-2-1-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: Cocoon Fires Pty Ltd

Nepotřebujete elektřinu ani komín

Biokrb má spoustu výhod. Jednou z těch nejzásadnějších je bezesporu fakt, že k jeho provozu nemusíte mít doma komín. Znamená to, že si ho můžete pořídit do kterékoli místnosti a nejste přitom ničím omezeni ani nepotřebujete žádné povolení.

Další kladem je skutečnost, že topíte biolihem, který je ekologický a zdravotně nezávadný. K tomu získáte nejen pěkný designový doplněk, ale především záložní topidlo pro případ, že by z nějakého důvodu na chvíli selhaly standardní zdroje.

Biokrb můžete postavit jen tak na stůl nebo ho mít uprostřed místnosti jako solitér

Asi nejšikovnější jsou biokrby závěsné. Oceníte je zvláště tam, kde máte na zemi málo místa. Navíc působí jako jedinečná dekorace.

Vestavěné biokrby vzbuzují dojem klasických zděných krbů na dřevo. Jejich umístění je velmi variabilní, protože je můžete zabudovat kamkoli, třeba do nějakého výklenku nebo do skříňky.

Velmi atraktivním doplňkem jsou volně stojící biokrby. Můžete je přemísťovat podle potřeby po celém bytě, takže si jimi můžete zpříjemnit třeba i relaxační pobyt v koupelně. Vejdou se skutečně všude, proto vám nic nebrání si některé z nich si postavit třeba na odkládací stolek v obýváku či v kuchyni. Jedinou nevýhodou je, že musíte počkat, až krb dohoří a vychladne. Přenášení hořícího biokrbu by totiž mohlo skončit nepříjemným popálením.

Dodržování bezpečnostních předpisů ani tady nezaškodí

Vzhledem k tomu, že v biokrbu díky etanolu hoří skutečný oheň, je třeba dodržovat bezpečnostní předpisy. Biokrby jsou většinou vyrobeny z kovu, oceli a žáruvzdorného skla.

O něco bezpečnější jsou krby dvouplášťové, které mají kvalitnější izolaci než ty jednoplášťové. Přesto je třeba dávat pozor hlavně na děti, pohybující se v blízkosti těchto topidel, neboť především jim hrozí nebezpečí úrazu.

25.5.2020 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist