Digitální budíky – vstávejte stylově!

Mechanické budíky, které drnčí na celé kolo, už patří prakticky minulosti. Ano, dá se říct, že nastala už před nějakým tím rokem doba zvaná digitální. Příjemnější vstávání, funkce snooze (jinými slovy opakované buzení) na rozdíl od těch mechanických.

U digitálních budíků je také již dnes samozřejmostí, že ukazují vnitřní i vnější teplotu a pomohou vám tak s volbou vhodného oblečení na cestu do školy či zaměstnání. Digitální budík s rádiem je také tím, co může zpříjemnit naše ráno. Oblíbená rozhlasová stanice nepochybně alespoň o něco málo usnadní vstávání z vyhřáté postele do mrazivého jitra. Důležitá může být i funkce snooze neboli opakované buzení. Kolikrát jste už zaspali jen kvůli tomu, že jste zamáčkli budík a zase se oddali slastnému snění? To se mohlo stát s klasickým mechanickým budíkem, s digitální verzí se tohle už jen tak snadno nestane. Výhodou digitálních budíků je i jejich možnost napájení elektrickým proudem, výpadky sítě nejsou přitom moc _ e8asté. Mechanický budík stačí jen správně nenatáhnout a pohroma tak mohla být na světě.

Digitální budíky nebývají příliš drahé, stylový a přitom spolehlivý digitální budík pořídíte i za tři sta korun, což je celkem výhodná cena za takovou kvalitu, nemyslíte? Poměrně velký LCD displej, na kterém uvidíte i s brýlemi vše potřebné, funkce automatického přepnutí letního času na zimní a naopak nebo příjemné podsvícení displeje, které oceníte hlavně v noci, kdy se nechcete natahovat po baterce, mobilu nebo rozsvěcet ve své ložnici. Tak takové „vychytávky“ dnes má vlastně každý digitální budík.

Některé digitální budíky kromě těchto vymožeností nabízejí přehrávání hudebních formátů mp3 nebo wma, ty vyspělejší si pak poradí i s obrázky či dokonce video soubory. Existují i LCD displeje na těchto digitálních budících, které mají uhlopříčku klidně i deseticentimetrovou. Některé zase podporují paměťové karty a co je také důležité, zobrazují i stav baterie, víte tedy, kdy nastal čas baterii dobít nebo vyměnit v případě používání levné varianty.

Novinkou na trhu jsou i budíky, které vám mohou přehrát vaše oblíbené zvuky při buzení, takže můžete vstávat se zvuky jarní přírody i za tuhé zimy. Příjemné, ne?

Marek Kos
Foto:intpromo66.en.made-in-china.com, aliexpress.com, ledoes.com, hosunda.en.alibaba.com, aclickbuy.com, clockview.com, naxa.com, leisurebitz.com, gadgetgrotto.com, spectraintl.com, gadgetsin.com

26.11.2012 1:57
Více o tématu: digitální budíkypostele

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist