Dětský pokoj s duší: Víme, jak ho zařídit!

Pokud máte doma dítko, určitě si dnešní článek nenechte frknout před nosem. Přinášíme tipy, jak dětskému pokoji vtisknout duši spolu s atmosférou, která bude vaše nejmenší provázet dětstvím a uvízne jim ve vzpomínkách.

Neutrální nábytek a síla doplňků

Nemusíte investovat do postele ve tvaru formule nebo do spací varianty budící dojem pohádkového zámku. Základem je volba univerzálního a kvalitního nábytku, který sám o sobě nijak zvlášť nenadchne, ale jakmile jednotlivé kousky zakomponujete s nápadem, vkusem a inspirací tak, jak vám poradíme, tak tímto způsobem zařízený dětský pokoj bude sálat bezstarostností na sto honů.

Tip: Pokud máte šikovného muže, tatínka nebo dědečka, navrhněte mu, aby k posteli dodatečně přidělal konstrukci, co bude budit dojem střechy. Na jednotlivé desky můžete zavěsit hračky, přehodit látku nebo pokoj rozsvítit jemnými, nevtíravými světýlky, co mají za úkol malého spáče uklidnit.

Ať děti malují na stěnu

Ve výšce, kam vaše dítko dosáhne, připevněte na stěnu tabuli, na níž se váš nejmenší umělec vydovádí do sytosti. Když budou mít tento kreativní koutek po ruce, nehrozí, že pomalují čerstvě natřenou zeď. Nemluvě o atmosféře, kterou nevinné čmáranice místnosti propůjčí.

Kam s plyšovými zvířátky? Přece do zoo!

Požádejte muže, ať ze dřeva vyrobí ohrádku, kterou poté zavěsíte na zeď s nápisem zoo. Za dřevěnými laťkami najdou útočiště plyšáci všech tvarů, barev a velikostí. Vy tak budete mít vystaráno s jejich úklidem a zároveň tento úschovný box zútulní prostor s nádechem hravé originality.

Tip: Darovali vašemu capartovi babička s dědou většího plyšového medvěda a zároveň jste malému do pokojíku zavěsili houpačku? Jakmile bude po hraní, usaďte do dřevěného sedátka plyšového maskota. Využijete prázdný prostor opravdu na jedničku.

Stan uprostřed pokoje

Pokud jste vsadili na klasickou dřevěnou postel z masivu před variantou s pohádkovými postavami, vynahraďte vaše rozhodnutí dětem tím, že jim vytvoříte indiánské týpí, stan nebo něco jako úkryt. Přes kovovou nebo jakoukoliv jinou konstrukci, kterou upevníte na stěnu, přehoďte látku a vzniklý prostor vyplňte záplavou polštářků a vypodložte huňatou dekou nebo ovčí houní. Pro efekt takto vytvořeného stanu můžete povolat na scénu světýlka, co budou šikovně suplovat zářící hvězdnou oblohu. A i když se dětem nebude chtít ulehnout do postýlky, tak do stanu je naženete snáz a pak je jemně přenesete do peřin.

Poličky, obrázky a jiné

Klasickým poličkám, které neumí ničím překvapit, dávno odzvonilo, zvláště když se jedná o prostor v dětském pokojíčku. Na stěnu přivrtejte obrysy domečků, kam můžete tematicky uschovat dřevěné, porcelánové nebo jiné panenky. Nádherně se na stěně vyjímají i vyřezané motivy ze dřeva, jako jsou obláčky natřené na smetanově bílou, nebo za pomoci dřevěných desek vytvořte prostor pro obrázkové knihy, které vystavíte tak, aby pohádková obálka nahlížela do pokoje.

Mile působí také nástěnka ve formě režného provázku, na který za pomoci klasických dřevěných kolíků připevníte ručně namalované dětské výtvory.

Texty: Zelnitiusová Lenka
Foto: Pinterest.com, Shuttersock.com

4.4.2016 12:52

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist