Dětský nábytek

Při výběru dětského nábytku bychom měli přemýšlet nad tím, na co bude sloužit, jak často bude používán, a jak dlouho by měl vydržet. Měli bychom dát také pozor na nezávadnost použitého materiálu a laků a dále bezpečnost.

Na co se zaměřit

Nejdříve si představme, co by v dětství potěšilo nás. Byla by to houpačka uprostřed pokoje, obrázky našich oblíbených hrdinů na zdech nebo postýlka jako úkryt? I vhodný dětský nábytek ovlivní vývoj malého obyvatele pokojíku. Určitě se nemusíme bát barev, a ani pokud pokoj slouží pro chlapečka s holčičkou dohromady, právě pomocí barev lze místnost rozdělit na zóny.

Vybírejte nábytek tak, aby ladil s podlahou, postýlkou, stěnami atd. Nemusí jít zrovna o úplně nové kousky, ale uvědomme si, že kde jinde má dítě získávat barevné vnímání než ve svém pokoji, kde se cítí bezpečně a útulně. Pokoj pro malé princezny a raubíře by měl obsahovat stolek se židličkou, postýlku, kterou mohou jednoduše přetvořit na svůj úkryt, křesílko, skříň na oblečení a v neposlední řadě skříňky na hračky.

Dětský nábytek s úložným prostorem

Pokud chceme vézt dítě k pořádku už od útlého věku, musíme přizpůsobit výšku a otvírání skříněk na hračky jeho možnostem. Vždyť dětský nábytek může sloužit nejen jako úložný prostor, ale i jako výchovný prvek. Dětský nábytek může být i inspirací. Malého kapitána jistě potěší postýlka ve tvaru lodě, indiány pak jednoduché látkové tee-pee, které při složení nezabere moc místa, princeznu úkryt ve tvaru kočáru, výletníka posezení imitující odpočinková místa v přírodě atd. Pokud si nejste s výběrem dekorací i vybavení úplně jistí, nechte své děti nakreslit jejich vysněný pokoj a uvidíte ho jejich očima.

Na trhu je ke koupi i nábytek, který s dítětem roste, takže pokud vybíráte zařízení do pokoje pro školáka, zaměřte se na pohodlnou nastavitelnou židli se stolkem. Nebo na soupravu s postelí a stolem, která zároveň šetří místo v pokoji.

Podle interiérových designerů má být dětský pokoj inspirativním útočištěm, kde splývá relaxace s povinnostmi. K tomu slouží zóny tomu určené. Pokud si nevíte rady, nebo hledáte inspiraci, určitě si prohlédněte naši fotogalerii.

Gabriela Šedivcová

28.1.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist