Dětské, pro děti a o dětech

V předcházejících dnech jsme se věnovali tématice interiérových látek. S jejich pomocí relativně velmi snadné vytvořit výrazný a nebo jiný, zkrátka požadovaný interiér. Vždyť stejně jako oblékáme člověka, můžeme „obléknout“ i interiér. Zkuste „dětské šaty“ do dětského pokoje. Stačí se jen inspirovat.

Při vybavování interiéru je potřeba splnit a nebo vyhovět vlastně dvou kritériím. Jednak je nutné naplnit praktickou stránku a vyjít vstříc např. právě dětským potřebám, které budou o bezpečí, o kreativitě, bude nutné nabídnout dostatečné množství snadno ovladatelného úložného prostoru na hračky atd.  A na straně druhé by měl interiér být v souladu s naším estetickým cítěním, přičemž tvorba dětského interiéru bude vyžadovat trochu více a hlavně jiné, než té „dospělé“ fantazie. Látky jako „šaty“ interiéru jsou pak velmi vhodným a hlavně účinným nástrojem tvorby.

Velká inspirativní fotogalerie dětských pokojů

Pro děti a o dětech

Základní úvaha nad zatím prázdným pokojem či místností, kterou chceme adaptovat, by měla začít vytýčením praktických či „technických“ parametrů, které bude muset splňovat. A pak už bude prostor pro možná kreativnější a rozhodně hravěji pojímatelnou práci, protože na řadu přijde volba barev, vzorů  materiálů. A k tomu je nejlépe se nechat inspirovat. Zkuste látky, látky dětské a o dětech. A třeba nechte i dítě samo, ať volí to, co je mu milé. Na vás zůstane ten praktický korektiv věci.

Red.
Foto: Nobis

24.4.2009 12:02
Více o tématu: interiérprostorvytvořit

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist