Dětské pokoje pro kluky

Jak zařídit dětský pokoj pro kluky? Inspirace pro moderní dětské a studentské pokoje, tipy na nábytek do dětského pokojíčku, fotogalerie s návrhy dětských pokojů. Jakou vybrat postel pro kluka?

Inspirativní prostředí dokáže děti povzbuzovat ve zkoumání, hledání nových věcí a k přirozenému učení. Instinktivně tušíme, že holčičí a klučičí bude jiný, ale to, že synovi nabarvíme stěny na modro, koupíme povlečení se Spidermanem a stěny oblepíme plakáty s auty, ještě neznamená, že se také prostředí bude dítěti líbit.

Už u relativně malých dětí bychom měli respektovat jejich preference a zájmy. A vzhledem k tomu, že se střídají rychleji než roční období, musíme si počínat chytře – tak, abychom dítěti vyhověli a nebrali mu jeho sny a zároveň abychom finančně nevykrváceli. Nábytek proto volíme v neutrálních barvách a s ohledem na zdraví dětí raději z přírodních materiálů, ideálně z masivu. Textil zase vybereme z bavlny, která vydrží, je příjemná a moc nestojí. Nátěry použijeme pouze ekologické a vodou ředitelné.

S dobrým neutrálním základem můžeme pak dítěti plnit jeho sny a reagovat pružně na jeho nově objevené idoly. Plakáty na stěny nestojí mnoho, přetřít barvu stěny nebo vyměnit závěsy či povlečení nás také nezruinuje a navíc jde o velmi rychlé a jednoduché úpravy. Tak budeme mít jistotu, že náš pokoj pro kluka bude vždy svému obyvateli poskytovat zázemí, kde se bude cítit šťastný.


Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist