Dětské hřiště na vlastní zahradě

Přišlo jaro a opět je před námi dlouhé období, kdy si děti mohou hrát venku. Dětská hřiště bývají ale přeplněná a mnohdy i z dosahu. Vytvořte proto svému dítěti hřiště na vlastní zahradě!

133372-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Velká inspirativní fotogalerie dětských pokojů

Zahrada u domu to je učiněný ráj. Člověk každého věku a založení si jí může přetvořit ke svému obrazu. Zahrada to je místo klidu, pokud tam chodíme odpočívat, místo práce, pokud jsme vášniví zahrádkáři a mimo jiné také místo na hraní pro děti. Zahrada je taková stavebnice, která se dá jednoduše sestavit podle momentální situace obyvatel domu. Podle zahrady se dá s velkou přesností poznat, kdo v přilehlém domě bydlí. Jestli jsou to staří lidé, dospělí lidé nebo rodiny s malými dětmi. Na zahradě se podle toho objevují specifické součásti zahradního nábytku, prolézačky, pískoviště, houpačky, sedačky, bazény, pergoly a nebo se mění skladba rostlin a stromů.

Inspirativní zahrady a terasy – Velká fotogalerie

Pestrý výběr

Pokud se pozorněji zaměříme právě na děti, zjistíme, že výběr prolézaček, houpaček a pískovišť i dalších prvků pro dětská hřiště je opravdu široký. V minulosti si děti vyhrály s málem. Stačil pověšený provaz na větvi stromu. Ale jak je známo pokrok jde dál a i dnešní děti jsou náročnější. Spousta firem nabízí celé sestavy dětských hřišť, které jsou složené z houpaček, prolézaček, klouzaček. A to všechno v jednom. Jsou to vlastně takové domečky, kam se vejde několik dětí najednou. Samosebou jsou k dispozici v různých barevných variantách. Vyberou si holčičky i kluci. A s trochou fantazie se dají sestavit hřiště přesně na míru toho kterého dítěte. Můžete si vybrat houpačku s klouzačkou  a prolézačkou nebo dvě klouzačky nebo prolézačku s houpačkou, se stříškou, bez stříšky. Je to zkrátka jenom na vás, co se vám líbí. Nebo přesněji, co mají rády vaše děti. Ty by měly mít při výběru poslední slovo, protože budou hlavními uživateli, pokud nemají hodně hravé rodiče.

Výhody vlastního hřiště

Dětské hřiště na zahradě nabízí spoustu výhod. Vzhledem k probíhajícímu babyboomu v české republice je velmi obtížné najít v odpoledních hodinách alespoň trochu volné dětské hřiště. Všude šplhají, skákají, pláčou děti a mezi tím štěbetají maminky popřípadě chůvy nebo babičky. Je téměř vyloučeno vyjít si s dítětem a popřípadě si třeba otevřít knížku nebo si jen tak v klidu posedět. Ale takovou možnost nám právě nabízí vlastní dětské hřiště na naší vlastní zahradě. Naše děti se sami zabaví a nebudou každou chvíli volat, že je někdo nepustil na klouzačku nebo prolézačku. My si zatím můžeme udělat něco na zahrádce nebo si vynést práci na čerstvý vzduch. Děti jsou pod dohledem a zabavené, tudíž máme trochu času i na sebe.

Dětská hřiště prošla už takovým vývojem, že se vyrábí velmi lehce sestavitelné konstrukce. Češi jako národ kutilů určitě nebudou mít problém sestavit si dětské hřiště sami. Třeba během instalace vymyslí ještě nějaké zlepšováky, které potom dají k dobru ve všeobecně známých kutilských pořadech. Sestavování takového hřiště může být i dobrou zábavou pro děti. Rodiče tak mohou strávit čas s dětmi a určitě při tom vznikne i řada nezapomenutelných zážitků, které se budou v rodině tradovat ještě dlouhá léta. A pokud si někdo nevěří, není problém dohodnout se v té které firmě, aby hřiště sestavili její vlastní montéři.

foto%205.JPG

Zdroj: archiv redakce

Bezpečnost

Pokud se pro koupi dětského hřiště rozhodneme, měli bychom si nejdříve zjistit, jak bezpečné hřiště je. Popřípadě se na něj jet podívat k někomu, kdo už takové má. A v takovém případě si zjistit i zkušenosti uživatelů, které je možné získat v různých diskusních fórech na internetu. Možnost vyzkoušení by měla být běžnou i u prodávající firmy. Na vlastní kůži bychom měli možnost si vyzkoušet, jak je hřiště bezpečné při běžné manipulaci. Jestli pevně drží na zemi, jestli nehrozí převrácení, zda je zabezpečené proti pádu dítěte z některé jeho části. Přihlédnout bychom v takovém případě samozřejmě měli i na šikovnost a věk našich dětí.

Každé správné dětské hřiště by mělo mít certifikaci. Certifikací a inspekcí existuje velká spousta.  Například certifikace prvků, posuzování bezpečnosti hřišť po instalaci, celkové posuzování bezpečnosti zařízení a další. Inspekcí musí projít jednotlivé části dětského hřiště. Otestované by měly být povrchy, pokud je hřiště vyrobeno z jiného materiálu než je dřevo. Ale i nátěry dřevěných části by měly být podrobeny kontrole. Zkrátka ať je hřiště sebekrásnější, vždy bychom měli dát přednost bezpečnosti našich dětí a nepodléhat módním trendům.

foto%204.JPG

Zdroj: archiv redakce

PR ČLÁNEK

27.4.2010 2:16

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist