Designový solitér jako vánoční dárek? Proč ne!

Docílit toho, aby se člověk cítit se ve vlastním, nebo pronajatém bytě opravdu „jako doma“ není úplně snadné. Ne každý má smysl pro vybavování obytného prostoru zařizovacími předměty a současně zde panuje stále ještě iracionální nedůvěra k architektům, které si přece na zařizování bytu najímají jen bohatí lidé. A tak se mnohý byt či dům řeší tzv. svépomocí.
Designový solitér může interiéru výrazně pomoci.

Při vybavování bytu určitě platí okřídlené „méně je více“. Platí to zejména o malometrážních bytech, kde je člověk vyloženě donucen chovat se šetrně a přemýšlet o využití nabízeného prostoru. Zkuste třeba nabídku firem Konsepti, Vitra, Ranny Architects, 3D H. Interiér či Casa Bella.

Designový solitér, vánoční dárek a dominanta místnosti

Není to přirozeně nutné, ale v každém případě je to jedna z cest, jak si vylepšit vlastní obytný prostor. Funguje to podobně, jako když si na poněkud konvenční a nebo jinak ne zcela úplně atraktivní část oděvu připnete zajímavou brož. V tu chvíli se fádní šaty jakoby vytratí, ustoupí do pozadí a výsledný dojem bude v prvé i druhé řadě dílem oné brože či nějakého jiného módního doplňku, např. barevného šátku atp. Tato „technika“ se dá použít i na řešení obývacího poje a onou broží může být nějaký opravdu výrazný kus nábytku, nebo také třeba obraz na zdi.

Nepřehlédněte – Velká galerie vánočních dekorací

Designový solitér, vánoční dárek, ale kam si pro takovou „dominantu“ zajít?

Zkuste nějaké interiérové či architektonické studio, např. v Praze jich je celá řada. Mezi ty nejznámější, kde je možné nakoupit nábytek i těch nejzvučnějších jmen, patří např. Konsepti, Vitra, nebo Ranny Architects či 3D H. Interiér.  Po zadání názvů firem do vyhledávače není problém během několika vteřin nalézt kontakt a i online nabídku.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

Další inspirace nejen pro vánoční dárek nebo designový solitér ve článku TIP na dárek: příruční designový kávovar

Red.
Foto Konsepti, Vitra, Ranny Architects, 3D H. Interiér, Casa Bella

25.11.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist