Designové střípky

Ve světě designu se rodí nápady každou minutu. Od bláznivých a naprosto nefunkčních, přes drahé a efektní až po ty, které zkrášlí vaše domácnosti. Inspiraci však můžeme hledat ve všech zmíněných skupinách. Designéři předhánějí jeden druhého ve využití netradičních materiálů a tvarů a nám nezbývá nic jiného, jen žasnout. Dnešní první designový střípek je z Ameriky z Madison Avenue.

Majitelé kavárny D´espresso, nebo chcete-li espresso baru na Madison Avenue toužili vytvořit netradiční síť prodejen, která se bude svou jedinečností vyjímat nad množstvím podobných zařízení v Americe. Konkurence je velká a mnohé z kaváren fungují už desítky let. Jak tedy u návštěvníků zařídit tzv. „wow“ efekt? Inspirace přišla záhy a shodli se na ní jak majitelé, tak designéři firmy Nema Workshop.  Ke kávě patří napínavá kniha a proto nápad s designovým využitím knihy či knihovny byl jednomyslně přijat. Vzhledem k tomu, že Nema Workshop nedělá nic tradičně, můžete se pokochat pohledem na již fungující kavárnu, kde se otiskl vzhled blízké knihovny – ovšem našikmo.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

Na bocích místnosti naleznete na pravé straně strop půjčovny knih, s věrně zobrazenými stropními světly a na levém boku místnosti naleštěnou parketovou podlahu. Střed vyplňují knihy a to jak na opravdovém stropě, tak i na podlaze a samozřejmě našikmo. Dosažený efekt předčil očekávání.

Tento zajímavý koncept může mít velký vliv na design interiérů. Představa, že něco takového v budoucnu ozdobí obývací pokoje je více než lákavá.

Sabrina Harisová
Foto: contemporist.com

11.10.2010 8:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist