Designové schody a schodiště – styl a bezpečnost

Hledáte pro svůj domov to správné, moderní a zejména bezpečné schodiště? Zcela originálně řešené schodiště vnese do vašeho interiéru atraktivní design, eleganci, lehkost a osobitý styl.

Schodiště bývá v interiéru významným architektonickým prvkem a tak není divu, že jsou kladeny vysoké nároky nejen na jeho funkčnost, ale i na výtvarné provedení.

Na návrzích dřevěných a kombinovaných schodišť se zpravidla podílejí profesionální řemeslníci ve spolupráci se špičkovými architekty a designéry. Zcela jedinečné kolekce modelů dokážou pak pomoci v rozhodování o tom, po jakém schodišti budete chodit následující roky a po jakých schodech půjde vaše cesta vzhůru.

Chcete vzdušnou eleganci?
Dejte na bočnicová schodiště, která jsou určena do rodinných domů a půdních vestaveb. Tento typ schodiště nabízí řešení těm, kdo požadují zachování vzdušnosti a elegance v prostoru interiéru. Má totiž nášlapy montované mezi vnitřní a vnější bočnici, nebo na bočnice přímo posazené. Hlavní výhodou je systém vlastního zabudování.

Nosným prvkem segmentových schodišť je ocelová páteř tvořící segmenty, které nesou jak dřevěné nášlapy, tak i případné zábradlí. Nejčastěji žádanými typy těchto schodišť jsou tvar I, L nebo U. Zásluhou své jednoduché konstrukce působí toto schodiště lehkým a vzdušným dojmem.

Milujete nevšední tvary?
Takový požadavek může naplnit celodřevěné masivní schodiště se zadlabanými schodnicemi, které se od jiných modelů odlišuje trojúhelníkovými sloupky, zábradlím a madly. Zaručena je kvalita bez kompromisů a jedinečný design. Stačí jen zvolit patřičnou tloušťku materiálu a povrchové úpravy jako je moření a olejování.

Ti, co si ze široké nabídky výrobců nemohou vybrat, jistě rádi zvolí atypická schodiště. Vybírat lze z kombinovaných schodišť pro interiér i exteriér. Pro interiér jsou vhodné kombinované třmenové schodiště, nebo kombinované nerezové schodiště s použitím dřevěných prvků.

V naší fotogalerii si můžete prohlédnout rozmanité druhy moderních schodišť, které naplňují i ty nejnáročnější požadavky na kvalitu, design i provedení. Najdete tu schody se schodnicí, do níž jsou nášlapy zadlabány, sedlové schodiště, ale jsou tu zastoupeny také schody, kde se kombinuje dřevo s nerezem, kovem nebo sklem.

Designové bydlení: inspirativní fotogalerie

Text: Alexandra Rohanová
Foto: zeospot.com, besthousedesign.com, iyume.com, themaisonette.net, europeancabinets.com, secuflamme.ch, totsios.com, doyoulovewhereyoulive.com, houseroptometry.com, homestylers.blogspot.com, hqdesign.kz, arden.net.au, thezooom.com, hypevilla.com, mohomy.com, funny-pictures.feedio.net, myhomecreation.com, ghoofie.com

15.4.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist