Designová umyvadla se vzory z divočiny

Trendem současné doby jsou sice dvě umyvadla anebo dvojumyvadlo, ale designová umyvadla si zaslouží být solitérem v každé koupelně. Momentálně in, jsou umyvadla navržená ve stylu menších koryt či škopků. My se dnes však zaměříme na ty se zvířecími vzory, tedy přesněji s kresbou napodobující kůži zvířat z divočiny.

Výběr vhodného umyvadla se může ukázat jako nadmíru složitý úkol. Nabídka v koupelnových centrech i menších obchodech je dnes již tak široká, že vybírat z nepřeberného množství může zabrat hodně dlouhou dobu. Jiné je to však, pokud máte již jasno předem a víte, že vaše umyvadlo by mělo být nejen funkční a krásné, ale mělo by být zároveň i výjimečným designovým kouskem.

Důležité je, uvědomit si, že umyvadla v dekorech divočiny se nehodí jen tak do každého typu koupelny. Nebudou mít své opodstatnění ani tam, kde koupelna splňuje funkci rodinné koupelny a v domácnosti jsou jak malé děti, tak senioři s handicapem.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie umyvadel

Designová umyvadla však mohou být nádherným dekoračním kouskem v koupelnách doplňujících ložnici v domě, který má ještě další plně funkční koupelnu určenou navíc i k praní. Ve stylových koupelnách není nutné na designové extravagance zapomínat, naopak.

Tato umyvadla, která vám dnes jako inspiraci přinášíme, jsou provedena v několika dekorech se vzory zvířecí kůže, například: zebra, gepard, had, žirafa, krokodýl. Jsou zařazena v Etno kolekci koupelnového studia Vitruvit. Každý si zde může vybrat podle svého vkusu, osobitosti a vlastního dojmu.  Sanitární keramika Vitruvit nabízí nové směry v barevném a vzorovém provedení s designem inspirovaným mystikou a nádechem afrického kontinentu.

Jedná se o umyvadla na desku, jde tedy o případ, kdy umyvadlové mísy leží na vrchní desce. Svým designem strhávají většinu pozornosti tato umyvadla na sebe, a to právem. Jedinečné designové kouskyjsou tak neobvyklé, že tomu ani jinak nemůže být. Jako nevýhoda se může jevit jejich rozměr, nepatří totiž tvarově zrovna k největším, ale zase se řadí do skupiny tvarově nejrozmanitějších.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

umyvadla-3.jpg

Zdroj: archiv redakce

Minimalistické pojetí současného bydlení umožňuje prosadit zcela nový koncept zařízení a vzájemného prolínání různých objektů a různých stylů mnohem více, než tomu bylo v minulosti. Je zcela běžné, že velká část výrobců renomovaných značek si v současnosti již zajišťuje vlastní technologie úprav povrchového materiálu. Je tedy dobré, pokud se zákazník před pořízením takovéhoto umyvadla poradí o jejich nárocích na údržbu.

Další možnosti výběru umyvadel naleznete v našich článcích: Stylová umyvadla do koupelny, Umyvadla na vysoké noze, Umyvadla z přírodního kamene.

Designové bydlení: inspirativní fotogalerie


Text: Zuzana Bohdalová
Foto: archiproducts.com

15.8.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist