Designová bomba! Podlahová optická iluze do vašeho interiéru

Nudí vás běžné podlahové materiály jako je dřevo, lamino, korek a obdobné povrchy? Toužíte mít doma něco extra – nějakou opravdovou designovou bombu, která nadchne každého, kdo překročí práh vašeho domova?

134193-1100x618.jpg Celá galerie 61 Zdroj: archiv redakce

Opravdu jedinečný dojem v každé návštěvě i ve vás samotných zanechá designová podlahová úprava, která se jen tak neokouká.  Jedná se o odzbrojující designový trend, jimiž si mohou ti odvážnější vyzdobit jakýkoliv interiér originální optickou iluzí.

Na toaletě se můžete vznášet nad nočním New Yorkem, při sledování televize v pohodlí vaší pohovky balancovat na vratkém okraji strmého, obřího vodopádu anebo se prostě jen můžete oddávat kouzlu podmořského světa, přímo u jeho nejhlubšího dna, a to aniž byste vylezli z bezpečí sprchového koutu.

Podlahy – velká inspirativní fotogalerie

V čem je to kouzlo takovéto, zdánlivě trojrozměrné, až realistické podlahy? Jedná se o takzvané samonivelační lité podlahové úpravy. Ty jsou skutečně jsou revolučním, moderním a  především technicky rychlým způsobem, úpravy podlahovin.  Samonivelační podlahy se  především vyznačují svou extrémně vysokou pevností a nulovým rizikem vzniku prasklin, či obdobných defektů.

Pod samonivelační vrstvou podlahy se ukrývá některý z digitálních tisků ve vysokém rozlišení, zpravidla znázorňující nějaký libovolný, vizuálně atraktivní – mnohdy až šokující – motiv, snímaný z úhlu ptačí perspektivy. Tím vzniká onen úchvatný dojem, jako byste se po dané scenérii procházeli, nebo se rovnou nad daným vyobrazením vznášeli, doopravdy. 

Výhodou takovéto podlahové úpravy je, že ji lze snadno aplikovat i na poničený betonový podklad, bez ohledu na trhliny a další poškození původní podlahy. Z technického hlediska samotné pokládky (slévání) podlahy, je tato úprava neméně interesantní, neboť samonivelační úpravě jsou lhostejné i jindy velmi problematické nerovnosti podkladového materiálu. Vlnění, náklon a dokonce ani tu a tam se vyskytující hrbol, či výduť anebo vydrolení původní betonové podlahy nijak nezkazí finální a zcela dokonalý (rovný a hladký) efekt, moderní samonivelační podlahy. Tyto rovnovážné, plošné výkyvy jsou při pokládce parket, linolea, PVC podlahy anebo dlažby mnohdy velkou komplikací, vyžadující odbornou úpravu původního podkladu, před samotnou instalací nové podlahy.

A ještě jednu výhodu tyto 3D podlahové iluze mají. Pakliže se vám podařilo na dovolené ukořistit nějakou skutečně zdařilou fotografii, která by na podlahové plochu některého z interiérů vašeho domova vykouzlila neopakovatelný vzhled celého prostoru, pak není problém ji u vás doma na zem aplikovat. Jediné, co musí daný snímek splňovat je špičková ostrost, barevnost a kompozice, dovolující úpravu Hight definition pro digitální tisk, což je v dnešní době již běžná funkce u většiny digitálních fotoaparátů.

Lucie Sýkorová

Foto:  lushome.com, oltco.co.uk, .interiordesign2014.com, necesitodetodos.org, imagemat.com iqinterior.ru boredpanda.com 

9.1.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist