Designová a dekorativní svítidla pro náročné

Máte zájem o vskutku vkusné a moderní osvětlení svého domova? Exponáty z veletrhu osvětlovací techniky Euroluce 2013, který je zaměřený na svítidla a světelnou techniku lze doporučit všem, kdo kladou důraz a mají vysoká měřítka na způsob osvětlování svého bydlení.

122391-1100x618.jpg Celá galerie 27 Zdroj: archiv redakce

Italské město Miláno bylo od 9. 4. do 14. 4. 2013 dějištěm tradičního veletrhu designu a nábytku Salone Internazionale del Mobile. Každým rokem je pořádán společně s prestižní mezinárodní výstavou Euroluce a každoročně se tady určují světové trendy.

Euroluce je jeden z nejvýznamnějších veletrhů v oblasti soudobého designu, návrhů, prototypů svítidel a jejich příslušenství. Veletrh nabídl zájemcům produkty špičkové kvality, které zaručeně obstojí v konkurenčním boji. Vystavovaná svítidla držela krok s nejnovějšími poznatky a technologiemi na trhu.

Novinky z osvětlovacích technologií
Při výrobě nových svítidel je jedním z hlavních kritérií úspora energie. Proto byl vystavený sortiment rozšířen o nové světelné LED zdroje. Na veletrhu byly představeny převratné technologické novinky v oblasti OLED a LED. Jsou to světelné zdroje na bázi nitridu galia (GaN), které poskytují bezkonkurenční účinnost a vysoký jas.

Světelní designéři tak mají díky tomuto průlomu větší volnost při navrhování. Nové postupy designéři vymýšlejí i kvůli architektům. K unikátním technologiím se řadí i používání speciálních nanolaků na skleněné lustry. Docílí se tak zvýšení odolnosti skla a efektu odpuzení prachu, který se na svítidlech rád usazuje.

Užití moderních světelných zdrojů umožňuje rozšířit nabídku o svítidla s minimalistickým vzhledem. Svítidla a osvětlení pro interiér jsou vyráběna z ušlechtilých materiálů (hliník, nerez, Corian).

Nový svět světla
Na moderní technologie a design vsadily vystavující české firmy Lasvit a Preciosa. Ta na veletrhu předvedla lustry, které už žárovky nepotřebují. Novinkou je lustr s tištěnými spoji pro rozvod napětí, speciální LED zdrojesklo nařezané vodním paprskem. Výrobce tak vytvořil celoskleněné svítidlo s minimem kovu.

Samolepky na zeď inspirativní fotogalerie

V sortimentu vystavených exponátů bylo možné spatřit svítidla vyhraněného designu, která jsou vhodným dekorativním doplňkem interiéru. Nejnovější typy svítidel samozřejmě splňují nejpřísnější kritéria jak po stránce technické, tak i estetické.

Designové bydlení: inspirativní fotogalerie

Text: Alexandra Rohanová
Foto: lightvision.com, ebay.it, themaisonette.net, iroonie.com, nichemodern.com, freshome.com, stardustmoderndesign.com, besthomedecorators.com, archiproducts.com, paynemetalny.com, moderndesign.com, techmacro.com, brookstone.com, nazmiyalantiquerugs.com, davinong.com, besthomedecorators.com, socialdesignmagazine.com, preciosalighting.com, worldarchitecturenews.com

22.4.2013 12:53

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist