Designérské duo Klimek a Damová vytvořili nové centrum street módy v Praze

Jen pár kroků od pražské hlavní nákupní tepny byla otevřena pobočka streetwear a sneakers obchodu Queens, a i když o módních obchodech na Livingu moc často nepíšeme, tento díky svému designérskému zpracování stojí za zmínku. Jeho interiér je totiž velmi inspirativní, zvláště pro příznivce strohého industriálního designu.

queens_praha_21122017_015_hdr_boris-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: Martin Chum

Mezi dvěma nejzajímavějšími gastro projekty loňského roku – bistrem Špejle a řeznictvím a restaurací Kantýna v Jindřišské ulici dostal prostor nového nájemce i podobu. Prodejna streetwear módy dnes připomíná spíše galerii než obchod. A tak to má být, protože nakupujeme hlavně očima a design módní i interiérový by měl kráčet ruku v ruce.

Boris Klimek a Lenka Damová spolupracují několik posledních let. Dělali spolu například Návštěvnické centrum firmy Thun u Karlových Varů, několik kolekcí kancelářského nábytku pod značkou PLAN (ta poslední získala titul Nábytek roku v soutěži Asociace českých nábytkářů), dřevěné šperkovnice Fain Wood, čalouněný nábytek Package pro Mminteriér, kolekci nábytku Tatran pro firmu Javorina.

Projekt obchodu v Jindřišské pro ně byl výzvou. „Náš cíl byl vytvořit vzdušný a lehce industriální, ale na druhou stranu funkční interiér, kde se bude zákazník cítit dobře. Nechtěli jsme to překombinovat, vybrali jsme si proto několik originálních dominant, třeba solitérní stojany na oblečení ve formě naddimenzovaných nákupních tašek a stolky, co vypadají jako krabice na boty. Bavilo nás pracovat se symbolikou firmy přenesenou do podoby grafických ikon,“ říká Lenka Damová.

Prostor ve třech zónách

Dvě třetiny obchodu tvoří prodejní plocha, zbytek pak sklad a zázemí pro zaměstnance. Prodejna je rozdělená na dva celky.

Vstupní část je největší a nabízí prezentaci bot a oblečení, k čemuž slouží kovové stojany a sokly. Na stěnách jsou umístěny speciální panely, kde jsou představovány limitované edice tenisek, (ty se ostatně hodí spíš do galerie než na běžné nošení). Dominantou první místnosti je velký neonový nápis Queens.

V zadní části prodejny se nachází zóna pro placení a výdej online objednávek. Jsou tam i zkušební kabinky. Předěl mezi oběma místnostmi designéři oproti původní dispozici velkoryse rozšířili a opticky je tak propojili.

Jednoduchá barevnost pro zvýraznění zboží

Klimek a Damová pracovali s kontrastní barevností v tónech bílé, šedé a černé. Pozornost tak automaticky směřuje na vystavené produkty, zákazníka v interiéru nic neruší. Tomu napomáhá i bílá podlaha s litou epoxidovou stěrkou.

Nábytek je vyrobený na míru z mořené překližky v bílém a dubovém provedení.

Prodejna je také technicky vybavená pro pořádání nejrůznějších eventů (pop-up prodejní akce, hudba), nechybí projektor a kvalitní ozvučení.

23.1.2018 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist