Design s francouzským šarmem

Soudobá francouzská značka Yves Pertosa Group není zas až tak zcela neznámá, ale pro běžného českého zákazníka, který nejezdí nakupovat třeba právě do Paříže, je v podstatě nedostupná. Fotografie realizací Yves Pertosa Group uvádíme pro inspiraci a konec konců, rozhlédnete-li se po koupelnových studiích, pak něco podobného jistě najdete.

Pokud se o nějakém produktu napíše, že jeho design „už tu byl“ a že se tedy vlastně jedná o retro design, tak pak v 99% procentech je to vlastně dopředu známá pravda. Kolik může  být neotřelých tvarových variací třeba právě takového předmětu, jakým je vana? Vana může být symetrická, asymetrická, oblá a nebo s pravými úhly a tyto se mohou varianty kombinovat a mohou jich být tisíce i víc. A  k tomu se mohou obměňovat i jejich barvy, takže čistě z matematického hlediska pak počet kombinací vyroste geometrickou řadou, ale pak se zastaví a dál už to nepůjde. Pak přijde chvíle, kdy se bude moci prohlásit, že v případě vany už tu „všechno bylo“ . Je to jako s množstvím kombinací tahů při šachové hře. Je jich také nepředstavitelné či jinak velké množství, ale nekonečné variování není možné ani tam.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

Yves Pertosa Group? Co vám to připomíná?

Připomíná vám Yves Pertosa Group vany ze 70. let? Jsou hranové, kosé, podobně jako např.  vany navrhované pro společnost Duravit? Nebo jako vany od jiné firmy? A nebo je to jen další varianta funkcionalistického tvarosloví. A nebo je to opravdu nové. Nové a doposud neviděné? Je to na vás.

Francouzský styl bydlení: inspirativní fotogalerie


Red.
Foto: Yves Pertosa Group

8.7.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist