Design? Pro děti??

Zajímá vás design? A co „dětský“ design? Když se tohle kouzelného slovo vysloví, tedy slovo „design“, tak si většinou lidé představí něco luxusního, něco „na efekt“ a nebo zkrátka něco, co do běžného každodenního života nepatří. Přitom je ale takový pohled velmi pomýlený a když se mluví o designu, tak se tím vlastně jinými slovy hovoří o věcech s výraznou užitnou hodnotou, praktičností a současně také s vysokou estetickou úrovní. O hračkách to platí zrovna tak a ne-li „dvojnásob“.

Designování, tedy vlastně navrhování nějakého předmětu, např. hraček, dětských houpaček, dětského nábytku a jiných součástí dětského světa, je činností, která v prvé řadě zohledňuje pravidla a způsob užívání budoucího výrobku. „Designováním“ se vlastně míní „péče o budoucí výrobek“ a čím je design tzv. lepší, tím více bylo oné péče výrobku věnováno a nejde přitom ani tak o čas, jako třeba o úroveň nápadu, o vtip, o originální a funkční řešení, které budoucímu uživateli padne jako šaty ušité na míru. A je pochopitelné, že takto opečováný výrobek bude stát o něco více, než výrobek ze supermarketu, tedy pokud není masově či sériově vyráběn, čímž se logicky snižuje výsledná prodejní cena.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

O dětech a pro děti

O designování výrobků určených pro děti pak výše zmíněné platí málem dvojnásob a ke všem uvedeným parametrům se ještě přidává nutnost vyhovět přísným bezpečnostním parametrům. Zkuste dopřát sobě i svým dětem „trochu designu“, čímž se tedy říká „trochu té péče“ ze strany výtvarníka a technika v jedné osobě. Design by měl být funkční a v tomhle případě to tedy znamená, že je hravý, že rozvíjí dětskou kreativitu, že je bezpečný a že má nějakou tu myšlenku a pokud možno, pak také tolik postrádaný vtip a eleganci.

Velká inspirativní fotogalerie dětských pokojů


Red.
Foto: De Padova

18.5.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist