Design je…

Pojem design bývá skloňován a užíván v různých souvislostech a velmi často se tohoto termínu používá pro označení něčeho takřka exkluzivního a nebo alespoň výjimečného. A výjimečnost je v podstatě na místě, tedy pokud onou výjimečností není (v prvé řadě) cena, či způsob propagace daného „designového“ produktu, ale také (zejména) funkčnost a uživatelská hodnota. Co třeba takový „designový kyblík“ s kartáčem pro snadný úklid?

118665-1100x618.jpg Celá galerie 2 Zdroj: archiv redakce

Severokorejská designérka Hye-Min Jung  patří mezi zavedené autory a má za sebou celou řadu mezinárodních úspěchů. Jedním z jejích sympatických návrhů, který příjemným a praktickým způsobem naplňuje podstatu pojmu „design“, je sada úklidových nástrojů nepostrádajících vtip, nadhled a vyváženost estetické a užitné hodnoty.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

Zkuste se zamyslet nad tím, co je to „designové“ zboží a nakolik je pak termín „design“ používaný pouze jako reklamní tah a nakolik pak odpovídá svému původnímu obsahu, jenž by bylo možné vysvětlit jako dnes již klasické „snoubení krásy a účelnosti“.

Red.
Foto: yankodesign

23.6.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist