Design, dovolená, Amsterodam a příroda?

Plánujete dovolenou? Přitahuje vás Holandsko, příroda i Amsterodam a máte rádi design? Pokud jsou odpovědi na všechny otázky kladné, pak zkuste zvážit pobyt v jednom z unikátních hotelů pár kilometrů od Amsterodamu, který je korunním dílem respektovaného designéra Marcela Wanderse.

117250-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Vesnice Ouderkerk se nachází kousek od Amsterodamu. Z původně malé továrny sloužící k výrobě zbraní zde na popud restauratéra Petera Luteho vznikl hotel o sedmi apartmánech nazvaný jednoduše „Lute Suites“. Jeho autorem je nikoliv samoúčelně excentrický designér a architekt Marcel Wanders. Nejedná se přitom o luxusní, nebo jiným podobným způsobem výjimečný hotel, ale v podstatě o přehlídku aktuálního designu tak, jako ji můžeme vidět v různých galeriích a umělecko průmyslových muzeích. V této expozici se ale dá bydlet.  Vybavení je buďto přímo dílem Marcela Wanderse a nebo jiných autorů, jejichž produkty si Wanders při komponování interiérů vybral z katalogů renomovaných designových firem.

Cestování fotogalerie inspirace:

Designhotels

Podobných projektů není mnoho, ale stejně tak není možné říct, že by byl zcela ojedinělý. Např. na adrese designhotels.com si můžete vybrat různé jiné „designové“ hotely v několika zemích světa vč. České republiky, která zastoupená hotelem JOSEF v ul. Rybná 20, Praha 1.  Mnohdy jsou ale zmíněné designové hotely spíše okázale luxusní, než referující o soudobé umělecké – designové tvorbě.

Red.
Foto designhotels.com

11.8.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist