Design by Marcel Wanders

Nizozemský architekt a designér Marcel Wanders patří k respektovaným autorům soudobé scény. Spolupracuje s renomovanými firmami a sám také jednu z nich řídí. Věnuje se nejen nábytkovému či obecně interiérovému designu, ale stejně tak např. architektuře budov, nebo pedagogické činnosti.

Být výrazným tvůrcem na poli interiérového, produktového nebo jakéhokoliv jiného designu, znamená nabízet neotřelá řešení skloubení užitné a estetické hodnoty daného předmětu. Nestačí tedy mít pouze výtvarné cítění a nebo se orientovat čistě jen na technickou stránku věci.  V případě nábytkového designu to platí málem dvojnásob, neboť např. na židli se musí dát pohodlně a zdravě sedět a stejně tak by měla být i pohledově atraktivní a představovat nějaký výtvarný názor.  V současné době se k těmto požadavkům přidávají také ekologická kritéria a pokud je někdo schopen nabídnout také vtip a hravost, pak je to jenom dobře.

Velká fotogalerie stylového nábytku

Základní data

Marcel Wanders se narodil v roce 1968. Své vzdělání získal na School of the Arts v Arnhemu a jeho prvním výrazným počinem bylo designování „pleteného“ křesla pro společnost Droog Design (na titulní fotografii). V současnosti pracuje pro největší renomované společnosti, jakými jsou např. Moroso, Cappellini, Poliform nebo Poliform či B&B Italia. Současně je také spolumajitelem,  kreativním ředitelem firmy Moooi. V posledních letech se také věnuje designu domácím spotřebičům.

Red.
Foto marcelwanders.com

12.8.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist