Design by Ewan Robertson: postel jako „východ slunce“

Světlo je výrazným tvůrcem nálady či atmosféry v interiéru a potažmo to tím pádem platí i o barvách. Světlo ovlivňuje výrazným způsobem naší psychiku, dovede nás pozitivně stimulovat, stejně jako rozladit. Absence světla umí udělat místnost pocitově menší, stejně jako jasné světlo tu samou místnost „zvětšuje“. A velmi výrazně pak naši psychickou pohodu formuje pohled na východ slunce, který nám podvědomě dělá dobře. Proto se taDesign by Ewan Robertson: postel jako „východ slunce“ ké designér Ewan Robertson rozhodl navrhnout postel, která tento efekt simuluje. Šlo mu o příjemní vstávání.

Návrh postele nazvané Beam bed, tedy volně přeloženo „Paprsková postel“ či „Postel paprsek“  vychází právě z této úvahy o síle světla jako „náladotvůrce“. Je zvláštní, že ve stejné době se obecně rozšiřuje používání speciálních světelných zdrojů v podobně interiérových lamp (psali jsme o nich ZDE), které podle psychologů opravdu dokáží simulovat chybějící a velmi důležité denní světlo, jehož vliv na zmiňovanou psychickou pohodu je velmi výrazný.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

Beam bed

Beam bed je v podstatě „obyčejná“ postel se světelným zdrojem umístěným v její spodní části. Světelný zdroj je pak opatřený netradičním stínítkem, které je součástí konstrukce postele a který světlo rozvádí do několika paprsků za účelem dosažené efektu zářícího slunečného kotouče. Podle Emana Robertsona je efekt „vycházejícího slunce“ velmi příjemný zejména v zimních měsících, kdy se velmi často vstává do tmy, což není pro mnohé z nás příjemné a někteří tuto skutečnost vnímají až depresivně. Beam bed by jim měla s tímto problémem pomoci.

Red.
Foto: Freshome, Lagostudio

Postele – inspirativní fotogalerie

18.3.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist