Denně v denivkách

Ve dnech 9. až 12. července 2005 se bude v zahradnictví U Fousů konat každoroční tématická výstava. Po šťavnatém listoví bohyšek a záplavě kvítí kakostů padla tento rok volba na starou dobrou známou českých zahrad, denivku.

Ve dnech 9. až 12. července 2005 se bude v zahradnictví U Fousů konat každoroční tématická výstava. Po šťavnatém listoví bohyšek a záplavě kvítí kakostů padla tento rok volba na starou dobrou známou českých zahrad, denivku. Výstava květin z rodu Hemerocallis se pokusí z desítek tisíc známých druhů vybrat pouhou stovku variet, na kterých předvede nejen co denivka umí, ale i jak se její tvář v průběhu času měnila. Sami tak budete moci sledovat jak vypadá výsledek dlouholeté práce propletence botaniků, sběratelů rostlin a zahradních architektů..

Výsledná sestava bude k vidění v areálu Zahradnictví U Fousů v Mělníce – Rousovicích při Mladoboleslavské ulici. Otevřena bude od 10 do 18hodin.
Rostliny budou i ke koupi ve více či méně limitovaných množstvích.

Velká inspirativní galerie rostlin

Denivky vídáte kvést v létě na mnoha místech. Vídaly je tak nejen vaše babičky, ale i jejich babičky. Zarostly do kamenů, usadily se v příkopech, na hřbitovech i v koutech, které na ně zbyly. Někdy zesílí, jindy zeslábnou, ale nevyhynou. Byly často vytlačeny na místa, kde jiné rostliny těžko obstojí. Pro tyhle vlastnosti stojí za to se podívat, jak se proměnila denivka v posledních desetiletích, kdy světovost byla všude jinde, jen ne u nás. Píle šlechtitelů přinesla od miniatur po obry, květy celé barevné škály už se nepodobají jen liliím, ale i kosatcům, pivoňkám, orchidejím, nebo třeba pavoukům, chcete-li. Stačí si pro denivku vybrat ten správný den.

více informací najdete v týdnu před výstavou na www.ufousu.cz/hemerocallis
Podhajský Jan
Autor je šéfredaktorem serveru Builder.cz

27.6.2005 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist