Co dělá podzim hřejivý?

Novinky, které přicházejí do redakce na prahu podzimu od různých značek, jako by se domluvily. Všechny nabízí nějaké částečné řešení pro byt, který chceme před blížícím se chladem zútulnit a opticky i fakticky prohřát.

08_palazzetti_eva_conaccumulo-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: Palazzetti

Když spojíme jednotlivé prvky nebo spíš výrobky pěkně dohromady, máme před sebou vlastně docela srozumitelný návod, jak připravit byt na chladné období, abychom se v něm cítili dobře a nerozrážel nás chlad – ať už skutečný, nebo pocitový.

Vzpomínka na léto

Uspořádání nábytku značky Paola Lenti má v sobě půvab i návod. Nábytek, přenesený z venku do úkrytu před deštěm, nemusí nutně vytvořit skladiště. Naopak, můžeme získat kout, kde si ještě lze dopřávat krásně letní „nicnedělání“ s jistotou, že na nás nepotáhne. A jak obrázek ukazuje, nepotřebujete k tomu žádnou úžasnou místnost.

Podobně se můžete pro zbytečky indiánského léta zařídit na kryté terase, či v zahradním altánu. Letní nábytek můžete také obléknout do kožešin a plédů, a hned v něm a s ním vydržíte ještě nějakou tu chvíli venku.

Možná vám nic z toho nestačí, toužíte po letních krajích, kam chcete odletět jako ptáci, ale víte, že z toho nic nebude. Třeba právě na vás myslel designér Giuseppe Bavuso, když navrhl pro Alivar podle dávného cestovního pouzdra skříňku Bombay. Už nemusíte jet na kraj svět, abyste ji mohli vlastnit, tato luxusní truhla na všechno možné bude dobře vypadat v ložnici, kde před ní můžete pěkně zachumlaní sedět a užívat si všech těch zásuvek, oddělení a těšit se drobnostmi v bočních dveřích.

Světlo a plamen

Byt také příjemně projasněte, aby vás nestudily tmavé kouty. Postará se o to jak prosvětlená police, vhodná do koupelny i obytného prostoru, tak pár pěkných lamp – značka Italamp nabízí hned dvě novinky v příjemných barvách.

No a to pravé teplo pro domov, to jsou přece kamna. Palazzetti má dvě novinky, kamna Eva a kamna Denisa, to je ocelová konstrukce, přívod vzduchu zvenčí a elegantní povrch ze saténovaného niklu. Opláštění může být keramické či ocelové. Denisa, to je subtilnost, úsporná kamna, která mají různé možnosti obkladu, dvojité sklo, programování na den i týden atd. Pro nás je podstatné, že u obou typů se můžeme dívat na živý oheň, a to je ten nejlepší televizní program, jaký si můžeme dopřát.

Pak už to chce jen pár maličkostí, které v bytě určitě jsou: Nějaký ten pléd, pohodlné křeslo s lampou, malý přenosný stolek, abychom nemuseli pořád vstávat a něco si podávat.

Nové jsou i tapety, mírnější než ty letní, ale teple působící. Můžete si kouskem nového vzoru zpříjemnit lenošení a koukání „do zdi“. A květů se tapety rozhodně nezbavily. Co třeba něco do koupelny…?

2.10.2017 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist