Dekorujte notami – pusťte si hudbu do bytu

Uctívání hudebních idolů a skupin je doménou spíše mladší generace. Mladí si často vylepšují své bydlení nejrůznějšími tapetami a plakáty s hudebními motivy, fotkami svých idolů anebo podobizny svých oblíbenců nosí zvěčněné na svém oblečení.

120580-1100x618.jpg Celá galerie 30 Zdroj: archiv redakce

Ale i vy můžete pustit do svého bytu hudbu, aniž by se přitom třásla okna a sousedé vám bušili na zeď. Může to být třeba hudba, která oživne díky vaší zručnosti a starým hudebním partům, které vytištěné v notách na notovém papíře dokážou společně s vašima šikovnýma rukama oživit nejednu hudební melodii.

Číst v notách  – pro někoho nemožné, pro někoho samozřejmost. Ovšem je třeba zmínit, že bez hudby se neobejde nikdo z nás.  Ač každý člověk je vyznavačem jiného stylu, obdivovatelem jiného hudebního žánru, láska k hudbě snad spojuje nás všechny.

A jestliže nevládnete uměním hrát na některý z hudebních nástrojů, můžete si například ze starých not, které koupíte běžně v antikvariátech nebo na burzách, případně v hudebninách vyrobit nejrůznější kreativní dekorace.

Květiny, věnce, pírka, závěsní andělíčci, obaly na dárky, dekorace na svícny, potisk na kolíčky na prádlo, či vypínač na zeď, to vše se dá společně s motivem not vzájemně kombinovat. Stačí si jen vybrat z námi předložené nabídky a můžete se pustit do díla.

Detaily ve vašem bytě prozradí mnoho o vašem osobním vkusu a dekorace inspirované notami zcela jistě o vás prozradí, že jste milovníky hudby. Hudbou a notami jsou inspirovány velmi často také obrazy, nástěnné hodiny, které mají například podobu gramofonové desky.  Dekorací či stylovým doplňkem interiéru může být samozřejmě i nepoužívaný hudební nástroj, kupříkladu kytara, housle atd.

Nezapomeňte, že všeho moc škodí a nic se nemá příliš přehánět, a toto platí dvojnásob u hudebních či notových dekorací. Vašim záměrem je přece zdůraznit svou lásku k hudbě, ale ne interiér přeplácat nežádoucím způsobem.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: olpos.com, lushome.com, wallstickersdecal.com, etsy.com, coodwoodcellars.co.uk, weheartit.com, adamandhaleykjar.blogspot.com, boho-weddings.com, thethirtysomethingbride.com, pinterest.com, craftsy.com, dishfunctionaldesigns.blogspot.com, dinetoutdoucement.tumblr.com, hipcycle.com, mydiychat.com, worldinsidepictures.com, creatingalifenow.blogspot.com, candyqueendesigns.co.uk, musicgiftsofengland.com, beau-coup.com, occasionsonline.com

28.3.2014 12:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist