Dekorativní květy bromélií prozáří váš domov

Barvy nám teď ze zahrady trochu zmizely, o to více toužíme mít je doma. Tropické bromélie jsou v posledních letech velice populární pokojovky právě pro své efektní květy jasných barev.

120858-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

V našich prodejnách je to trošku pomíchané, protože jako bromélie bývají označovány i některé tropické rostliny jiných rodů z čeledi broméliovité. Tam patří například i ananasovník chocholatý, zkráceně nám dobře známý ananas, který ovšem není rodu bromélie, ale ananasovník. V praxi nám ale tenhle chaos příliš vadit nebude, protože sáhneme neomylně zkrátka po broméliích s krásnými květy.

bromelie.jpg

Zdroj: archiv redakce

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Krátký život
Většinou si z květinářství přineseme domů bromélii s drobným květem, ozdobeným velkými barevnými listeny. Tato nádhera vydrží poměrně dlouho, pokud je čerstvě rozkvetlá, bude nám pokoj zdobit i několik měsíců. Potom ovšem celá rostlina odumře. Takový je její přirozený život, vykvete jen jednou. Přesto nad ní nemusíte lámat hůl. Něž začne uvadat, objeví se kolem mateřské rostliny odnože. Nechte je pěkně dorůst, i když budou všelijak pokroucené. Až budou mít pěkný trs listů, opatrně je oddělte od mateřské rostliny a zasaďte. Po několika týdnech se listy napřímí, rostlina zakoření a začne růst. Po nějakém čase se pak dočkáte i dalšího krásného květu – a koloběh krátkého života bromélie se bude opakovat. Z jedné rostliny tak ale získáte několik odnoží a vaše rodinka broméliíbude o to půvabnější.

Květinová výzdoba: inspirativní fotogalerie

Celý článek Dekorativní květy bromélií si můžete přečíst na Magazínu Zahrada.cz

 

3.12.2011 9:03

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist