Dekorační využití zavařovacích sklenic

Dnes tu máme dobrou zprávu pro všechny milovnice a milovníky designu. Už není nutné pouze zavařovat, abyste využili pěkně vypadající skleničky od džemů a marmelád. Můžete si s nimi vyhrát i jinak. Znovuoživení věcí, které jsme takzvaně uložili k ledu a nyní jim znovu vdechneme život, je trendem poslední doby. Opětovné použití pěkných zavařovacích skleniček k jejich dekorování je perfektním způsobem, jak je v rámci recyklace využít.

122363-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: archiv redakce

Pěkných zavařovacích skleniček je dnes všude spousta, mnohé se nám povalují doma ve skříni, najdeme je třeba i na půdě v truhle po babičce anebo jsme si v nich donesli skvělou malinovou marmeládu od maminky, případně si je zakoupili společně s nějakou pochutinou v obchodě. Pokud jste tedy nastřádali potřebné množství hezkých sklenic a skleniček, budete už potřebovat jen dobrý nápad a nějakou maličkost, například drátek, provázek nebo elektrikářskou svorku, či proužky kůže k dokončení dekoračního nápadu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Výroba jednoduchých lucerniček pro příležitost večerního posezení na zahradě vám nezabere příliš mnoho času. Potřebujete jen dostatečně dlouhý a přiměřeně silný drátek, který snadno upevníte kolem hrdla jednotlivých skleniček, vložíte do lucerniček čajové svíčkydekorace vhodná pro letní posezení s přáteli na terase či na zahradě je připravená. Během noci si pak rozsvítíte svou vlastní oblohu. Svíčky budou ozařovat skleničky pod různými úhly a vytvářet tak zajímavé obrazce.

Pro využití v interiéru naleznete také mnoho inspirace. Což takhle připravit si díky ozdobným zavařovacím skleničkám malou bylinkovou zahrádku přímo ve vaší kuchyni, tak abyste měli vždy po ruce bylinky čerstvé a mohli si je utrhnout či nařezat, kdykoli je budete při vaření potřebovat. Váš domov i vaše jídlo tak dostane tu přesnou dávku moderního designu, kterou potřebuje. Nezapomeňte před zasazením rostlinek do skleniček vytvořit štěrkovou drenáž na dně každé skleničky, protože do ní logicky nemůžete udělat odtokový otvor, případná přebytečná voda steče dolů do drenážní vrstvy štěrku a rostlinkanezůstane trvale ponořena ve vodě. 

Samolepky na zeď inspirativní fotogalerie

Velmi podobný princip výroby dekorace je uplatněn na dekoračním dřevěném panelu, na kterém jsou malé marmeládové skleničky zavěšeny na proužcích kůže. Ačkoli se taková kombinace materiálů zdá velmi různorodá, budete překvapeni skvělým výsledkem. Na závěr již postačí připevnit dřevěný panel na zeď, nalít do skleniček potřebné množství vody a vložit do nich několik čerstvě nařezaných květin. Květiny ve skleničkách pak můžete měnit podle toho, jaké v daném ročním období přilákají vaši pozornost.

Jiné unikátní dekorace na zeď jsme vám představili v jednom z dřívějších stejnojmenných článků.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: descoist.com, amandajanebrown.com, etsy.com, decordrive.blogspot.com, classitionista.com

17.7.2013 4:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist