Dárek pro milovníka umění? Kubizmus?

Nejčastějším vánočním dárkem je podle průzkumů oblečení, pak hned za tím jsou to šperky a spotřební elektronika. Velmi málo jsou zastoupeny dárky tipu kniha, ještě méně odborná literatura a kupodivu ze všeho nejméně se na Vánoce dávají umělecké předměty. Máte někoho blízkého, který má rád moderní umění?

Na jednu stranu je to vlastně pochopitelné, protože umělecký předmět je věcí velmi osobní, a to i ve vztahu ke svému tvůrci, tak i následně ve vztahu k jeho novému majiteli. Z toho důvodů je možná opravdu „problematické“ někomu pořídit např. obraz a nebo sochu. Pokud ale známe vkus obdarovávaného a víme, že má rád např. toho a toho výtvarníka, pak by radost pod vánočním stromem mohla být opravdu upřímná a tzv. veliká. Ale pokud víme pouze to, že nám blízký člověk je „umění milovný“ a jsme sto pouze říct, že má rád např. umění moderní a tím veškeré upřesnění jeho vkusu končí, pak je to svého druhu problém.

Kubistická keramika

I taková výše popsaná situace má ale své řešení. Zajímavé je koupit dárek, který je umělecké povahy a zároveň i povahy praktické. V domě U černé matky boží Ovocný trh 19, Praha 1 je prodejna „Kubista“, kde je možné získat velmi zdařilé a přesní kopie např. vysoce ceněné kubistické keramiky. S dárky tohoto druhu máme zde v redakci velmi dobré zkušenosti. Zkuste to, doporučujeme.
Red
Foto Kubista
17.12.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist