Dámská pracovna – prostor, který má styl

Moderní doba a její náročné požadavky na čas a finance hojně šíří trend takzvaných homeoffice, neboli práce z domova. Pro firmy to znamená velké plus v rozpočtu za ušetřený nájem za kancelářské prostory a pro pracovníky zase odpadá starost o hlídání dětí a mnohdy snížení stresu z konfliktů na pracovišti. Ale jak by měla taková domácí kancelář vlastně vypadat?

122751-1100x618.jpg Celá galerie 31 Zdroj: archiv redakce

Ať už si pro práci doma vyhradíte nějaký koutek, nebo se usadíte někam „do prostoru, lze předpokládat, že pakliže se bude jednat o pracovnu dámskou, nikdy to nebude prostě jen – stůl a židle.

Ženy si rády vytváří kolem sebe prostředí plné nostalgie, příjemných vizuálních prvků a na omak měkkých a jemných povrchů, či textur. Zkrátka a dobře, žena si  přizpůsobí pracovní prostředí  přesně tak, jak by to takřka každého muže rozčilovalo, odvádělo jeho pozornost a nenechalo ho to v klidu pracovat.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Vtip je v tom, že ženy v 90 % případů vnímají obrovské množství vjemů najednou… Pakliže se mají na něco dokonale soustředit, tak zkrátka nezbytně potřebují být současně periferně rušeny něčím jiným. Znamená to, že i když budete ve své pracovně například psát na počítači, tak pakliže jste žena, půjde vám to lépe, když budete  mít kolem sebe prostředí tvořené aspekty, jež jsou vám příjemné. Mohou to být fotografie, rostliny, dekorace nebo například barevné světlo dekorativní lampičky.

Stejně tak, jako je pro muže buďto skladiště papírů anebo naopak naprosto prázdný stůl, tak pro ženy a jejich pracovní koutky, jsou zase specifické různé pořadače, sešitky, desky a nástěnky na vzkazy a připomenutí. Ženy nejsou obecně posedlé úklidem, ba dokonce to nejsou ani fanatické puntičkářky. Dámská pracovna je prostě vždy zařízena tak, aby bylo vždy po ruce kompaktní a praktické řešení, které zamezí tvorbě samotného nepořádku.

Jaké jsou základní pilíře každé domácí pracovny?

psací stůl o rozměrech, odpovídajících potřebám samotné práce

– pohodlná židle, klekátko nebo třeba křeslo

– kvalitní stolní lampa nebo bodové vestavěné osvětlení

úložné prostory a boxy, organizéry, police, skříňky, zásuvky, pořadače, koše, psací potřeby

nástěnná deska a stolní kalendář

obrazy, ozdoby, osobní věci a další příjemní narušitelé, kteří zamezí tomu, abychom se z té práce nezbláznili…
Lucie Sýkorová

Foto: liftupthyneighbor.com, homeideasmag.com, davidwakely.com, pouted.com 

9.9.2013 12:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist