ČTYŘI zásady pro moderní KUCHYŇ

Každá kuchyň by měla být takříkajíc ušitá na míru. Měla by odpovídat vašemu způsobu tvorby pokrmů, měla by být obrazem vašeho stylu a rytmu bydlení. Žádná kuchyň tedy není ideální, pokud nevznikla podobným způsobem, jako např. zakázkové šaty, čili jen a pouze pro vás. To však neznamená, že není možné doporučit některá řešení, která vám mohou rozhodování a posléze i užívání nové kuchyně ulehčit.

126278-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Následující doporučení jsou doporučení ze strany spolupracujících architektů a tvůrců kuchyňských sestav. V každém kuchyňském studiu by měl být odpovídajícím způsobem poučený odborný personál, ale pokud budete mít nějakou tu informaci v záloze a budete-li vědět, co chcete, pak vám to nemůže uškodit – naopak.

1. nevyžadujte klasické umístění pečící trouby do takové výšky, do které se umisťuje jen z jakého si zvyku a na základě praxe s „kombinovaným sporákem“. Mnohem pohodlnější a  bezpečnější je umístění pečící trouby do takové výšky, abyste se kvůli manipulaci např. s horkým pekáčem nemuseli ohýbat. Dejte si troubu do výšky cca dvou třetin výška vlastní postavy.

2. pokud je to možné, vyřešte kuchyň spíše jako kruhový prostor v jehož středu se budete pohybovat tak, abyste měli všechno pokud možno po ruce.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

3. pokud uvažujete nad „ostrůvkovou“ kuchyní, tak jako ostrůvek vyčleňte část kuchyňské sestavy, která je celým logickým segmentem, např. celé mycí centrum nebo kompletní centrum varné. Kuchyň by měla být jakýmsi „logickým kruhem“ pro vykonávání potřebných úkonů. Kuchyň je místem, kde na sebe logicky navazují jednotlivé prostory a nástroje k vykonávání činností, jejichž posloupnost odpovídá standardům přípravy potravin.

4. jedním ze základních stavebních kamenů moderní kuchyně je silná digestoř. Bez ní se kuchyňský nábytek po čase promění v ulepenou mastnou plochu. Zejména, pokud máte ambici spojit kuchyň s obývacím pokojem, budete potřebovat natolik silnou digestoř, která bude co do svého výkonu schopná vyčistit vzduch v celé, takto vzniklé místnosti.

Red.
Foto: Hanák, ArcLinea

4.2.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist