Čtyři kuchyňské TIPY

Dříve, než se pustíte do plánování nové kuchyně, zkuste se jen tak v klidu zamyslet nad tím, zdali není možné použít některé z méně tradičních řešení. A když se mluví o „méně tradičním řešením“, pak to znamená např. jen drobné, nenápadné odlišení se od „středního proudu“. A někdy je to i velmi praktické.

126814-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Uvažovat „střední proud“ v rámci řešení kuchyně je možná na první pohled nemístné, ale na druhou stranu tohle označení pocházející ze slovníku hudebních kritiků dovoluje popsat jedním slovním spojením to, na co by bylo potřeba třeba jedno dlouhé souvětí. Standardní řešení jsou ta, která se osvědčila, ale i mimo onen střední proud lze nalézt inspiraci pro fungující a praktické řešení. A někdy to vypadá vlastně velmi obyčejně….

TIP: Zkuste snížit výšku varného centra oproti výšce pracovní desky a mycího centra. Je to praktické a je k tomu velmi prozaický důvod: uvidíte lépe do hrnců, respektive, na jejich dno. Výšku pracovní desky si přece volíte podle své postavy. Ale výška varného centra by měla být výškou varného centra + průměrná výška  hrnců. Teprve tímto součtem je dána manipulační výška určená pro toho, kdo bude vařit.

A můžete pak ve stejné logice zvýšit výšku mycího centra, neboť jeho manipulační výška je u jeho dna a nikoliv u jeho horního okraje.

TIP: Zkuste si udělat v kuchyni barový pult, který kuchyň ještě navíc ozdobí. A můžete zkusit takové řešení, jež je patrné z doprovodných fotografií. Je to efektní, mírně netradiční, ale i praktické.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Pamatujte pak také na to, že „bar“ není nutně prostorem určeným primárně pro konzumaci alkoholu. Bar je zkrátka jiný druh pohostinského zařízení, jehož základním charakterem je onen pult, za kterým stojí obsluha a na druhé straně sedí hosté. Určitě si zvyknete snídat u vlastního malého domácího baru.

TIP: Co třeba ozvláštnit kuchyni neobvyklou kompozicí skříněk a úložných prostorů. Stačí si o tom promluvit v kuchyňském studiu, ve kterém si budete novou kuchyň pořizovat. Podívejte se na doprovodné fotografie. Vypadá to hezky a zároveň získáte i vetší množství odkládací plochy.

Takové řešení pochopitelně nejlépe vyzní ve větší kuchyni, respektive v takové, kde si můžete dovolit uvažovat jinak, než vy smyslu „jak sem všechno dostat“.

TIP: Zajímavé jsou nerezové kuchyňské moduly, které stačí jen přivést a začít používat. Vypadají velmi dobře, ale praktického užitku více nepřinesou. Možná spíše naopak, neboť se budou muset stále leštit, což vás ale na druhou stranu přiměje k větší péči o vlastní kuchyň.

A pamatujte než si koupíte novou kuchyň..
Red.
Foto: Sedlák Interiéry

4.9.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist