Colorblocking -Nejnovější trend ve výmalbě stěn

O tom, jak vybrat a kombinovat interiérové barvy stěn toho bylo napsáno už mnoho. V současnosti však frčí takzvaný Colorblocking! A co že to vlastně je?

Colorblocking je takzvané colorování celého interiéru, například jen ve 3 nebo 4 odstínech (2 hlavní kontrastní a 2 suovisející ideálně tón v tónu), ale celoplošně. V podstatě jde o vyblokování jednotvárných ploch barevnými kontrasty tak, aby se tyto plochy propojovaly se zbytkem interiéru. Pro dosažení efektního kontrastu se kombinují především teplé a studené barvy. Takového profi-colorblockingového efektu docílíte například i pomocí rozmístění nábytku v opačných barvách, nežli je samotná výmalba interiéru

Malování pokojů – velká inspirativní fotogalerie

Jde o to, aby byly barevné bloky ve vzájemném protikladu. Je to vlastně taková léčba šokem. Zdánlivě dvě k sobě nepasující barvy mohou nakonec vytvořit atraktivní spojení. Než však začneme zařizovat místnost, stojí za to si ověřit, jakou atmosféru jednotlivými barevnými kombinacemi vytvoříme.

Pakliže však chceme tuto výraznou metodu oživení interiéru barvami používat, musíme perfektně umět využít potenciálu, který kontrastní kombinace skrývají. Raději si to zkuste nakreslit než začnete plácat zebří vzor na růžovou stěnu. Mohlo by to totiž dopadnout podobně, jako kdybyste si chtěli dát před silně vykontrastované barevné stěny nějaký luxusní nábytek u něhož předpokládáme, že jej budeme chtít co nejvíce vyzdvihnout.

A když už vás zaplavujeme těmi cizími výrazy, máme pro vás ještě jeden – reversní metodika colorování.  Jedná se o jakési kontrastování barev „naruby“. Co si pod tím představit? Tak například, máme-li pohovku v dekoru světlého dřeva, nemusíme se ji zdráhat umístit k výrazné, nicméně tmavší stěně.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Nebojte se také odstíny trochu promíchat. Velmi elegantně a přesto trendy působí interiér s reversním colorováním, kde například ta naše, již zmíněná pohovka v dekoru světlého dřeva, stojí před stěnou v karmínově rudé barvě s lehkou patinou. Nebo se do módy vrací petrolejová zelená v kombinaci s bílo-žlutými tóny. Stejně tak vínová velmi pěkně doplňuje světlé dřevo.

Lucie Sýkorová

Foto:ivingetcindonesia.com, homesandproperty.co.uk, .bp.blogspot.com,  bobstore.com.br, neurasdenoivas.com, benitabrasil.com, pmudointeriores.blogspot.com, interiorsbystudiom.com, mapsoul.com, missayodele.com, digsdigs.com

13.9.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist