V čokolatérii Vokovice se budete cítit lépe než doma

V pražských Vokovicích vyrostla čokolatérie, která zaujme nejen skvělými čokoládovými výrobky, ale také architektonickým řešením interiéru. Použité barvy stejně jako vtipné detaily prostor zútulňují a ukazují, na čem si tam pochutnáte.

dsc_9203-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: Bekarch

V ulici Na Dlouhém lánu můžete nově zajít na dobrou kávu a čokoládový zákusek, které si vychutnáte v krásně zařízeném prostředí. Obchůdek naproti základní škole dobře poznáte už podle výlohy s antracitovými rámy, zastíněnými markýzou a dekorativně vyvedeným poutačem s názvem podniku. Nejen obyvatelé přilehlého okolí mohou zajít na snídani, pracovní jednání nebo si jen sednout s počítačem a v klidu pracovat.

V podniku je umístěná přípravna čokoládových výrobků a do budoucna jsou tu pro všechny, které výroba této úžasné suroviny zajímá, plánovány exkurze.

Autor návrhu a realizace, architekt Jan Bek ze studia Bekarch, říká: „Na tomto projektu jsem dostal poměrně volnou ruku a za to moc děkuji, mohl jsem zde realizovat všechny mé vize a poznatky z předchozích zakázek. Byl jsem natolik drzý, že jsem pozměnil barevně i logo, aby mi zapadalo do kontextu. Investoři do toho vložili z mého pohledu maximum, spolupráce byla příkladná a já na oplátku do projektu vložil všechen svůj um a znalosti, tak doufám, že si projekt najde příznivce.“

Zarámováno

Hlavní místnost je do ulice rámovaná dvěma velkými prosklenými výlohami, které jsou plně otevíratelné a za teplých dnů propojí interiér s exteriérem. Do budoucna je plánovaná i předzahrádka.

Důležitým designovým prvkem čokolatérie se stal motiv rámu. Nejvýrazněji se projevuje v ostění výloh, ve kterých je také možné posedět na měkkých polštářích. Tyto obří rámy ale mají i další funkce – zakrývají stávající výdechy ze sklepa. Poličky s knihami zase maskují koncové jednotky vzduchotechniky. Motiv rámu se také opakuje na cihlové zdi v podobě polic, v ostění dveří do zázemí a v rámech křídou popisovatelných tabulí.

Hrníčky nejen na stole

Interiéru dominuje hnědá s bílou evokující barvu čokolády – odstíny hnědé můžete nalézt v světlé hnědé zdi, v pohodlných křeslech a na deskách stolů. Dřevěné prvky jsou z dubové dýhy – centrální pult je z kvalitního materiálu lak mat kombinovaného s olejovanou dubovou dýhou. Ze stejné dýhy jsou i židle a barové židle Ton Merano.

Podlaha z odolného a praktického vinylu je v dekoru světlého dřeva, který dá vyniknout dubovým židlím a dalším prvkům mobiliáře. Výrazným prvkem interiéru jsou světla a dekorace z hrnků, vytvořená na zakázku panem Ryantem.

Kompletní rekonstrukce

V místě se dříve nacházela prodejna žabka, a proto bylo potřeba provést náročnou kompletní rekonstrukci a následně i rekolaudaci. Celková výměra je 83,7 m², samotná hlavní místnost zabírá 66,7 m². V zázemí se nachází přípravna, zázemí zaměstnanců, pánská a také dámská toaleta koncipovaná i pro invalidy.

Hlavní odbytová místnost je jasně definovaná. Bylo nutno opticky snížit výšku stropu a vytvořit prostor pro vedení vzduchotechniky a dalších instalací. Mezera mezi původním a sníženým stropem funguje také jako odhlučnění.

Text: Kateřina Šedivá

25.4.2017 10:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist