Co umí moderní zrcadlo v koupelně

Chcete spojit koupelnové zrcadlo se světlem, s vytápěním či s hodinami? V koupelně se věnujeme nejen osobní hygieně, ale rovněž se zde zkrášlujeme. Koupelnové zrcadlo je především praktickou pomůckou, ale tvoří i významný dekorativní prvek.

119263-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: archiv redakce

Magický společník nás všech
První zrcadla v podobě leštěných kamenných desek z obsidiánu se objevila už někdy v 6. století. Zrcadla jaké známe dnes, se objevila až koncem středověku zásluhou benátských sklářů.

Současná koupelnová zrcadla jsou většinou vybavena osvětlením, vypínačem a elektrickou zásuvkou. Mohou být provedena v klasickém stylu případně s osvětlením integrovaným ve dvířkách s designovými prvky.

S většími zrcadly bude vaše koupelna působit světlejším dojmem a opticky zvětší prostor. Praktické jsou zrcadlové skříňky s úložným prostorem doplněné nastavovacími zrcadly pro kontrolu a pohled zezadu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Multifunkční zrcadla
Současný trh nabízí nepřeberné množství různých druhů zrcadel se spoustou variant provedení. Objevují se zrcadla v originálních rámech, jednoduchá i esteticky zdobená, pískovaná, fazetovaná či rylovaná.

Můžete si vybrat zrcadla s LED barevným osvětlením, zrcadla kosmetická, kruhová, mnohoúhelníková, nepravidelná, oválná, zrcadla FLOAT s LED podsvícením. Moderní zrcadlazrcadlové skřínky jsou doplněny o užitečné drobnosti, jako třeba kosmetické zrcátko, případně praktické hodiny.

Velká inspirativní fotogalerie zrcadel

Před výpravou za zrcadly
Zrcadla do koupelny by měla být testována pro použití ve vysoce vlhkých prostorech. Vybírejte zrcadla o tloušťce minimálně 4 milimetry a více. Tenčí zrcadla obvykle zkreslují odrážený obraz. Pamatujte, že zrcadlo s poličkou vyžaduje pouze jemné zatížení, příliš se nehodí na skladování třeba zlatých cihel.

Důležitým faktorem při nákupu jsou rozměry koupelny a zamýšlené umístění. Klasické místo nad umyvadlo nemusí být jediným. Můžete ho umístit na jedné ze stěn, případně pokrýt zrcadlem velkou část stěny. Hezky působí zrcadla nad vanou pro případ, že v koupelně chybí umyvadlo.

Text: Alexandra Rohanová
Foto: bathroomvanity.org. corecoloroandtheimaginings.blogspot.com, tophomeideas.com, blog.houseoffifty.com, hktxglass.en.made-in-china.com, archiproducts.com, availablebeds.com, new.priceinspector.co.uk, lightingmajestic.com, onlinelightingshop.com, ebay.co.uk, femaleways.com, denoxa.com, onarchitecturesite.com, top-interior-design.com, sanssoucie.com, modernhomesbathrooms.co.uk, indeainterior.com, archiexpo.com

25.3.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist