Co pro nás znamená zařizování kuchyně

Než v kuchyňském prostoru uplatníte určitou koncepci, důkladně si vše promyslete. Každý máme svůj osobní skutečný styl a ten je zapotřebí si uvědomit předem, než začnete se zařizováním.

129749-1100x618.jpg Celá galerie 30 Zdroj: archiv redakce

Každá kuchyň by měla být samozřejmě také hezká, i to je důležité, avšak ještě důležitější je, aby byla funkční, což znamená, že musí být dobře navržená a skvěle provedená.

Kuchyň je srdcem každé spokojené domácnosti, a tak ať už se jedná o kuchyň malou, velkou, luxusní či běžnou, je zapotřebí počítat s tím, že se v ní budou scházet nejen členové rodiny, ale také přátelé, navíc to bude místnost, která by měla spojovat funkčnost, osobitost a dobrý design, tak aby vyhovovala vašemu způsobu života.

Kuchyně na míru – inspirativní fotogalerie

Začít byste měli tím, že si stanovíte priority. Zásadní je samozřejmě to, zda máte volný prostor, který budete teprve zařizovat anebo chcete spíš místnost přestavět. Seznamte se s co největším množstvím nejrůznějších vzorů kuchyní a jejich uspořádáním. Promyslete, zda oslovíte bytového designera anebo se do práce pustíte sami. Vyzkoušejte si na různých konfigurátorech, jak bude vámi navržená kuchyň vypadat. Zkrátka důležité je plánovat vše hned od začátku.

Kuchyňský design ve skutečnosti znamená vměstnat do prostoru, který máte k dispozici, vše, co zde budete potřebovat. Většina kuchyní je stále bohužel malých rozměrů, takové kuchyně často vyžadují uspořádání skříněk v jedné řadě anebo ve tvaru písmene L, zatímco u větších kuchyní je často možné uspořádání kolem středového ostrůvku anebo uspořádání ve tvaru písmene U.

Samotné zařízené kuchyně pak záleží ponejvíce na tom, kolik lidé bude kuchyň používat. Zvlášť důležité je předem vědět, jestli bude kuchyň určena pouze k vaření, nebo k vaření a jídlu, případně zda bude propojena s jídelnou anebo v ní bude zahnut pouze jídelní kout. Dobře tedy přemýšlejte, co pro vás bude v kuchyni nejdůležitější, zda jste horlivá kuchařka, která všechno zvládá sama anebo jestli vám rády pomáhají děti a mělo by se vás tak vejít ke kuchyňské lince víc, případně jestli máte ráda všechno uklizené a kuchyňské potřeby chcete mít v uzavřených skříňkách anebo neustále po ruce a co nejblíže pracovní desce. To, co posune vaše představy o kuchyni určitým konkrétním směrem, bude nejspíš právě typ prostoru.

Velká fotogalerie kuchyní IKEA

Různým typům kuchyní jsme se již dříve věnovali v článcích: „Kuchyně – malá a ještě menší“ nebo „Tvary kuchyní, které jste ještě neviděli!

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, homesuite.info, pointny.com

30.6.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist