Co přinesl minulý týden?

Začal podzim se vším všudy a lidé začnou stále více času trávit doma. Jde tedy o to, jak si zajistit tu správnou tepelnou pohodu, jak se doma cítit co možná nejpříjemněji tak, aby se člověk mohl domů těšit a nebál se, že např. nepoteče teplá voda, že nebude fungovat topení a že si vlastně ani není kam pořádně sednou a třeba si přečíst knížku. Navíc, v koupelně je zima a z postele každé ráno bolí záda.

Vytápění v koupelně ale zas takový problém není. Stačí se jen rozhodnout, jak si tam ono teplo přivést. A když si budete chtít svou budoucí koupelnu doslova „osahat“ a vidět právě tu svou v reálném měřítku 1:1 a teprve pak se rozhodnout, stačí jen navštívit to správné koupelnové studio s „reality koutem“. Rozhodně je potřeba trochu pozapomenout na doslova vyježděné koleje svých návyků a popustit uzdu své fantazi.Stejně tak se dá celkem bez zásadních problémů pořídit krb, který bude hřát, může se podílet na vytváření příjemné atmosféry a zároveň nebude nutit svého uživatele, aby se v jeho společnosti cítil jako v 19. století, zkrátka, i krb může být tzv. moderní, designový či. HI – END.

Mimochodem, zmiňovali jsme inspiraci, kterou může být obtížné najít, a tak se ptáme: znáte vlastně pořad Bydlení je hra? Dávají ho na ČT 1. A v Brně, kde 10.10.začíná  již třetí mezinárodní konference Pasivní domy, je zase možné získat detailní informace o tom, co že je to pasivní dům,  kolik svému majiteli ušetří peněz v rámci provozních výdajů na domácnost a jak takový dům postavit, kdo to umí a kolik to stojí.

A aby také nebylo všechno tak růžové, musíme Vám připomenout, že vláda se chystá zrušit přibližně polovinu současné podpory bydlení.  Nezapomeňte ale také na vlastní zahradu a přirozeně dál čtěte Living.

Další článek z cyklu: Bydlení je hra

Red.

foto IDEAL STANDARD

6.10.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist