Co o vás vypoví vaše předsíň?

Každá jednotlivá místnost v bytě má svou funkci, plní daný účel. Předsíň je prostorem komunikačním, několikrát denně jí procházejí všichni členové rodiny. Je však i místem, kde odbýváme styk s okolním světem, vítáme návštěvy, loučíme se zde s nimi. Sem tam nám do předsíně nakouknou sousedé procházející kolem. Zkrátka předsíň je vstupní branou do našich domovů a podle toho by také měla vypadat.

119351-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: archiv redakce

Předsíň je snad jedinou místností v bytě, která, je-li dobře vybavená, může zůstat beze změny po celá dlouhá léta. Nároky kladené na její funkčnost jsou stále tytéž, nemění se ani s nároky na vývoj bydlení anebo modernizaci v takové míře, jak je to u jiných místností v bytě.

Nezáleží ani tak na tom, zda máte předsíň malou jako dlaň anebo je tak prostorná jako jinde třeba celý obývací pokoj. Nejdůležitější je, jak máte předsíň vybavenou a zda plní svou funkci. Z předsíně by se neměl stát ani skladovací prostor, kde se člověk sotva hne, ale ani druhý obývací pokoj, kde se bojíte při návštěvě cokoli odložit, aby to nezavazelo.

Z funkcí, které má předsíň plnit, vyplývá i volba jejích zařizovacích předmětů. V předsíni by neměl chybět botník ani věšák, zrcadlo a už vůbec nesmí chybět dobré osvětlení.

Na stěny předsíně nejsou doporučovány tapety, je to místnost, která je výrazně zatěžována a proto bude rozhodně snáze udržovatelná voděodolná barva, která vydrží mnoho let. Poté stačí stěny otřít pouze houbou namočenou v saponátovém roztoku. Předsíň může upoutat již u vstupu do vašeho domova nápaditou strukturou. Seberte odvahu a experimentujte, zkuste některou z kreativních technik. Jestliže zvolíte méně tradiční techniku nátěru, například jemné vzory vyrobené za pomocí mycí houby, ponese stěna ve vaší předsíni pečeť individuálního ztvárnění. Vaše návštěvy budou mít hned u vchodu jasno: zde bydlí kreativní lidé.

Velká fotogalerie předsíní

Máte-li místo předsíně velkou vstupní halu, mohou vám kazety pomoci rozčlenit její velké plochy. Ani panely pro stěny obytných místností nemusejí být špatnou volbou pro vaši předsíň. Takové panely z palubek mohou odlehčit velkoplošné stěny. Palubkové obložení poslouží i jako věšáková stěna, pokud na ni ve vhodné výšce umístíte závěsné háčky na kabáty a bundy.

Máte-li v předsíni kazetové dveře, skvělou službu šatny vám prokáže kazetová stěna, která s nimi bude výborně ladit. Šatnu volně namontovanou před kazetovou stěnu tvoří obvykle konstrukce z hranolů s výplní z třískových desek. V prostředním poli lze zapustit zrcadlo, za ním napříč je možnost namontovat šatní tyč.

Variant, jak vylepšit či ozvláštnit vaši předsíň, aby o vás návštěvám vypovídala jen to nejlepší, je opravdu hodně. „I malá paneláková předsíň může být vaší vizitkou“ je název našeho dalšího článku s podobnou problematikou, který vám může posloužit jako další inspirace.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: tripwow.tripadvisor.com, villasofdistinction.com, jacksongreenpreston.co.uk, viahouse.com,  davidgent.com, halfapercent.com, lisney.com, corryestates.ie, artywakeel.deviantart.com, zeospot.com

19.10.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist