Co nového v koupelně?

Kromě toho, že hranatost získává jistou nadvládu nad oblostí, se i v koupelnovém vybavení objevují prvky, které jsme zaznamenali zjara v Milánu – většinou u kuchyňských sestav. Například vlnkování na povrchu, lehké podpůrné kovové konstrukce, integrace do prostoru. A kdo ví, co přinese výběrový veletrh Interieur, který začne za pár dní v belgickém Kortrijk…

03_duka_libero-3000_factory_02-1100x618.jpg Celá galerie 16 Zdroj: Duka

Velkorysost i úspornost

Tyto dva protichůdné rysy se prolínají celým bydlením a pro koupelny platí také. Tam, kde je možnost, rozmáchnou se do prostoru nebo si zaberou kousek toho obytného. Zejména sprchové kouty nastěhované do obýváků, hal a ložnic jsou elegantní tak, že obytnou plochu ještě povýší.

Zároveň ale najdeme v návrzích pro tuto část bytu četná úsporná řešení a snahu o sdružování funkcí, aby i malá koupelna mohla dobře fungovat a působit elegantně. Zvětšují se zrcadla, mohou být spojená se zmenšeným umyvadlem. Lehce se miniaturizují i jednotlivé kousky sanity, umyvadla na štíhlých kovových nohách působí křehce a obratně tu táhnou do boje oblé malé vany proti těm hranatým, které se tak prosazují a jsou větší. Může to ale být jen optický klam, protože v pravoúhlé místnosti se prostě pravoúhle řešená vana strčí pěkně do rohu…  Proti tomuto argumentu zase stojí fakt, že vana v prostoru je a) módní a za b) dobře vypadá.

A tak nakonec o tom, zda se vydáte cestou velkorysou, nebo naopak skromnou, rozhodne těch několik základních parametrů: Jsou to především rozměry vaší budoucí koupelny či té stávající, kterou chcete změnit, finanční možnosti a nakonec, i když rozhodně ne na posledním místě, váš vkus. Podstatné je, že i malá koupelna může vypadat dobře a být pohodlná, pokud ji zbytečně nepřecpete nábytkem a předimenzovanou sanitou. Nové trendy vám v tom skvěle nahrávají.

A ještě poznámka: Pokud máte místa dost a chcete pustit koupelnu do obytného prostoru, nezkoušejte to s fušery. Je to práce výhradně pro odborníky, protože pouze s profesionálně provedenou izolací a odvětráváním páry budete opravdu spokojeni.

Foto: archiv značek, Omar Sator, SIM Milano

22.10.2018 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist