Co nám dovolí léto?

Přeje květinám, vůním a barvám. Můžeme je svobodně používat a vnášet do bytu, aniž bychom se museli bát, že to přeženeme. V ostrém letním světle se ale snesou i barvy, které si vymysleli lidé – a také se uplatní ruční práce.

11bridgamnspring-garden-_-windsor-lounging-sofa-set-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: BRIDGMAN

Příroda obvykle spolu ladí, jen si vzpomeňte na letní louku – tu správnou, nezničenou přehnaným kosením ani hnojením. Je tu plno barev a celek působí harmonicky. Podobné to je, když se podíváte na pestrý záhon letniček a trvalek, nestane se, že by se květy navzájem tloukly. Pravda, zásluhu tady už jistě mají i zahradníci, ale i vy jste „zahradníky“ svého bytu, stolu, okna. Barevný svět přírody venku vám jen pomůže získat cit, co klidně spojit a co nechat být.

1_07-letni.jpg

Zdroj: archiv redakce

Dopřejte si veselé stolování

Pokud nám to v létě počasí dovolí a máme i místo, trávíme hodně času u stolu venku. I když u něj možná většinou posedíme jen tak s kávou, protože jídlo přitahuje vosy, můžeme si ho hezky vystrojit. Létu svědčí přírodní materiály, jako je bavlna, len, čistá bílá i veselé tisky, puntíky, proužky, barevné lemy.

Na bělostný ubrus ve vlastním zájmu položíme předtím, než se k němu usadíme, velké ubrousky či rohože, abychom si nekazily náladu každým flekem, který tu bílou nádheru ničí. Jistě, nějaká ta skvrna přistane i na vzorku, ale není tak vidět. Pokud necháte stůl hladký, protože má pěknou desku, použijte aspoň barevné sklo či porcelán.

Ruční práce se cení

Všichni, kdo holdují ručním pracím, se v létě mohou svojí dovedností pochlubit. Velice žádané jsou ažury na ubruse, vyšívané detaily i bohaté pásy, zdobící běhouny na stůl. Také navlékání korálků má na stole uplatnění. Můžete vytvořit podložky pod nápoje a z větších dřevěných korálů i podložky pod těžší a horké hrnce.

Mile překvapíte hosty, když plátěné ubrousky stočíte do korálkových kroužků. Na židlích mohou být připravené ručně pletené plédy pro chladnější večer, i pletené polštářky nebo rovnou na terase větší pletené taburety. Různé úplety se v bytě prosazují už pár let, ale letos se ruční práce velmi výrazně objevily i jako součást nábytku.

Když se pozorně podíváte na ty židličky, možná přijdete na to, že to není zase až tak těžké a nemožné. Pro toto léto to už nejspíš nestihnete, ale můžete se dobře připravit na to příští: Háčkovat, plést a vyplétat a znovu překvapit svou šikovností. Třeba přijdete na svůj vlastní originální vzor i tvar.

1_14-morosopau.jpg

Zdroj: archiv redakce

Foto: Maison&Objet, SIM Milano

18.8.2020 5:38 | autor: Vladimíra Storchová
Více o tématu: polštářkyzáhon

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist