Co je v módě? Retro?

Odpověď zni jednoznačně ano, tedy odpověď na otázku pátrající po případné módnosti retrostylů a pokud bychom se pak ptali, který že ze stylů je dnes nejvíce tzv. trendy, pak jsou to jednoznačně nikdy neopomíjená šedesátá léta, ale také léta sedmdesátá, která proslula svými oblými masivnímu tvary.

Nechte se inspirovat a zároveň rozlišujte, co je nové a co už známe a co je tedy „jen“ retrostylem. Retro je v podstatě manýra, módní rozmar, který baví v prvé řady konzumenty a uživatele, už mnohem méně je zajímavý pro samotné tvůrce, kteří ve vytváření retrodesignu mohou, respektive musí pouze variovat to, co už zde bylo. Ale i to může být skutečně tvůrčí činnost.

Umělé kožešiny

K designu šedesátých let se velmi dobře hodí pestré barvy, umělé hmoty a následně pak oblé mohutné tvary následujících let sedmdesátých. Je zvláštní, nakolik se tyto dvě období velmi hezky doplňují, na rozdíl např. devadesátých let, které nám dnes připadají většinou nevkusně, byť s naší dobou přímo sousedí a naše současnost z nich vychází.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie retro bydlení

A konkrétně? Zkuste např. umělé koberce jako imitaci zvířecí kůže, nejlépe pak exotické, jako jsou zebry, gepardi atd. Právě takové věci jsou velmi často tvůrcem té správné retronálady ve stylu sedmdesátých let.

Red.
Foto Magis, Poliform, Ideal Standard, archiv redakce

28.11.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist