Co je to corian?

Stále častěji se při otázce o jaký materiál se jedná, setkáváme s odpovědí: „ To je corian“. Ačkoli ve světě se nejedná o žádnou novinku, tento materiál spatřil světlo světa již před 40-ti lety, u nás se stále o tomto materiálu příliš neví. Vnímáme jej spíše jako materiál budoucnosti. Kde všude se s ním tedy lze setkat a o jaký materiál se jedná?

133729-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: archiv redakce

Inovace, volnost, svoboda, inspirace, odolnost, čistota, pevnost, ekologie, barevnost, hygiena, lesk, zářivost, to všechno jsou slova, která charakterizují corian a jeho využití v praxi. Corian, to je naprostá svoboda ve světě tvarů, inovativních materiálů a aplikací bez viditelných spojů. Snadná údržba s důrazem na čistotu a eleganci, skvělá funkčnost při zachování moderního designu, vkus a dokonalost. I tak lze corian charakterizovat.

Corian je bezešvý materiál s možností uplatnění jak v interiéru, tak v exteriéru. Bylo by škoda nevyužít jeho jedinečného potenciálu. Corian se dá také barvit, zpracovat do nejrůznějších tvarů v jakýchkoli formách, dá se trojrozměrně tvarovat a v neposlední řadě také zpracovávat k uměleckým účelům. Nabízí naprostou tvůrčí svobodu.

Corian a jeho nejrůznější nové formy jsou zdokonalenou směsí přírodních materiálů s čistým akrylovým polymerem. Ve výsledku se tedy jedná o materiál syntetický, který zasáhl do všech oblastí designu. Setkat se s ním můžeme v kuchyních, koupelnách, jídelnách, v obchodních centrech, je to materiál použitelný pro vnitřní i vnější obklady budov, na dekorace, k praktickému využití na výrobu koupelnových a kuchyňských zařizovacích předmětů atd.

Je to materiál přirozeně kompaktní, s možností tvarování, lze do něj rýt a lze jej i vyřezávat. Dá se použít k vývoji nových designových sedacích souprav, k výrobě stolů a stolků, zahradního nábytku, regálů i skříněk, polic na knihy, kuchyňských linek, koupelnového zařízení, dřezů a umyvadel atd.

Lze jej zpracovat i takovým způsobem, že je nakonec průhledný. Mohou se do něj přidávat zabarvující pigmenty, díky nimž může zaplavit náš interiér množstvím světelných efektů. Lze jej za účelem větší dramatičnost prostředí také podsvěcovat anebo naleptávat a vytvářet v něm například nejrůznější loga.

Designéři jej milují pro jeho čisté linie nabízející mnohá tvůrčí řešení. Díky trojrozměrnému tvarování umožňujícímu formovat jej jak do základních tvarů, tak do nejrůznějších křivek či ostrých rohů, jim corian připomíná nikoliv praktický užitný materiál, ale čisté malířovo plátno, které si žádá být uchopeno a zpracováno tvůrčím duchem, člověkem, který mu doslova vdechne život.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: icis.com, bebinteriordesign.it, corian.es, merchantcircle.com, archiexpo.com, questiontravaux.com, incrediblehome.net, trendir.com, lucacasinieditions.com, decorationadvisor.com, dupont.com, edilportale.com, digsdigs.com, ifitshipitshere.blogspot.com, furnitursite.com,
plushpaparazzi-embassy.blogspot.com

26.5.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist