Co by rozhodně nemělo ve správné kuchyni chybět?

Každému vyhovuje v kuchyni trošku odlišnější uspořádání, jiné barvy i různé tvary elektrospotřebičů. Několik věcí však mají všechny kuchyně společné a rozhodně by ani v té vaší kuchyni neměly chybět. O jakých nezbytnostech je právě řeč, se dozvíte v následujícím článku.

110086-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

1) Kvalitní pracovní plocha
Základem pohodlného a příjemné vaření je dostatečně velká a kvalitní pracovní plocha, na níž máte vše potřebné po ruce. Pracovní desky se nejčastěji vyrábí z laminátu, který vyhovuje požadavkům jako je příznivá cena, odolnost i snadná údržba. Pro náročnější zákazníky jsou na trhu dostupné i další materiály pracovních ploch jako jsou například velmi odolné materiály typu žula či umělý kámen, které snesnou vysokou teplotu a jednoduše se udržují.

 

 

2) Úložné prostory
Promyšlené úložné prostory jsou ve správné kuchyni naprosto nepostradatelné. Vedle klasických polic jsou velmi praktické nejrůznější výsuvné systémy kontejnerů, kam pohodlně uskladníte vedle pokliček a talířů také velké hrnce ale i potraviny. Výsuvné kontejnery lze zakoupit s nosností podle velikost i kvality od 15 až do 70 kg. Pokud ovšem v kuchyni bojujete o každý centimetr, pak můžete využít ke skladování i méně obvyklé skladovací systémy, kterými jsou závěsné programy, na než můžete umístit vše, co potřebujete mít neustále na dosah ruky. Více se o nich můžete dočíst v článku „Závěsné programy šetří místo v kuchyni“.

3) Čistý vzduch
Při vaření a pečení se uvolňuje do místnosti mnoho par a pachů, které mohou jednak obtěžovat ostatní členy rodiny, obzvlášť je-li vaše kuchyně spojená s obývacím prostorem, a které také mohou být důvodem vzniku plísní a mastnoty na nábytku. Abyste těmto nepříjemným důsledkům vaření zabránili, určitě svou kuchyň vybavte digestoří, umístěte ji zhruba 70 cm nad varnou desku a zapněte ji už 3 minuty před každým vařením.

co%20nesmi%20v%20kuchyni%20chybet%202.jpg

Zdroj: archiv redakce

4) Pomocníci, kteří v kuchyni nesmí chybět
Aby se vám v kuchyni dobře vařilo, je ji třeba vybavit i několika menšími pomocníky. Jsou to například různé dózy pro skladování potravin či kořenky pro uchování sušených bylinek. Moderní a praktické jsou nyní také dávkovače potravin, které fungují na stejném principu jako dávkovače na mýdlo a všechny potraviny od těstovin, ovesných vloček až po kávu zachovají dlouho čerstvé a vždy po ruce.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

5) Barvy a styl
Ve správné kuchyni by se měl člověk hlavně cítit příjemně. Pohodovou atmosféru pomohou v této místnosti vytvořit barvy. A ty můžete zakomponovat v podstatě všude, od rozpustile barevných talířů a misek, přes barevné kuchyňské skříňky i pracovní desky, za které můžete naskládat elegantní barevnou mozaiku, až po barevnou výmalbu celých stěn. V kuchyni se ovšem nemusíte bránit ani moderním tapetám, jimiž lze snadno polepit nejen stěny, ale také spotřebiče či celou kuchyňskou linku a za levný peníz tak kuchyni dodat osobitý styl.

Čtěte také:

Univerzální kuchyň ve tvaru „L“

Ideální řešení malé kuchyně

Barvy v kuchyni? Nebojte se jich!

Klára Beščecová
Foto: Decodir.com, Homeinfurniture.com, Yguxylu.blogspot.com, Stylisheve.com, Home.onsugar.com, Thisnext.com, Holycool.net, Dreamhome-design.blogspot.com

8.6.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist