Co by byla ložnice bez postele

Každá z místností v našem bytě či domě si zaslouží po letech neustálého užívání nějakou proměnu nebo dokonce razantní výměnu. K proměně vašeho bydlení často poslouží i nejrůznější maličkosti, ale může to být i výměna větších nábytkových kusů. Je to na vás, čím začnete.

Ložnici by neměla chybět komoda

Zdá se vám vaše komoda velká a zásuvky v ní tím pádem nepřehledné. Napravit můžete celou situaci tím, že si pořídíte do komody sadu krabic, které vám v ní pořádek zajistí. Vše bude přehledné, dobře viditelné a jasně oddělené. Použít můžete komodu jednu, ale i více. Pokud si pořídíte komodu modulární, nebude problém jich nakombinovat tolik, kolik bude zapotřebí. Tím si vytvoříte úložné řešení jako přesně ušité na míru vaší ložnici.

Šatní skříně v novém

Je zcela na vašem rozhodnutí, co hodláte zakrýt a co naopak zviditelnit. Vzpomínáte na šatny ve škole, drátěné, průhledné, větrající a takový je i design moderních šatních skříní. Ty, které dnes můžete zakoupit v prodejnách Ikea, mají navíc barevné plastové čtverečky, které mohou sloužit k zakrytí některých jejich částí, ale rovněž jen jako dekorace. Můžete si z nich vytvořit i vlastní design.

Co by byla podlaha bez koberce

V nastávajícím zimním obdobní nevytvoří doma dobrou pohodu nic víc než světlo a teplo. Kromě sálajícího tepla z kamen nebo krbu přidejte i koberce. Ty zahřejí od nohou, což je snad nejdůležitější. A víte, jaké koberce jsou teď v kurzu? Kromě koberců s vysokým vlasem, které jsou módní už nějaký ten rok, přicházejí na řadu koberce s vetkanými geometrickými vzory. Setkáváme se nyní běžně s kruhy, čtverci, mřížkami, ale i se vzory zcela abstraktními. Podložky jsou vyrobeny ze syntetického latexu a vlasy mohou být například ze 100% polypropylenu. Myslete na to, pokud potřebujete ubrat na kročejové hlučnosti, že koberce s vyšším vlasem více tlumí zvuky a navíc vytváří pro chůzi velmi hebký povrch. Díky materiálu, ze kterého jsou vyráběny, se také snadno čistí.

Co by byla ložnice bez postele

Pokud vám záleží na tom, jak žijete, mělo by vám záležet i na tom, jak spíte. Spánkem přece jenom strávíme třetinu svého života. Rozhodně tedy není zanedbatelné, na čem spíte. Dobrý design nemusí znamenat jen hezký tvar, dobrý design může znamenat i kvalitu, která vydrží po mnoho let. Je pravda, že každý nábytek musí zcela přesně plnit svou funkci, ale zároveň také platí, že by nám měl usnadňovat náš každodenní život. Rádi v posteli nejen spíte, ale i čtete? Pak si vyberte lůžko, jehož čelo se mírně svažuje, bude pro vás při čtení mnohem pohodlnější. Máte málo úložného prostoru, tak zvolte postel, jehož část rámu slouží jako výsuvný úložný prostor. Ten ale získáte stejně tak i v lůžku výklopném. K lůžku patří noční stolek a rovněž i ten může mít dostatečně velký úložný prostor.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: homemydesign.com, decorativebedroom.com, zillow.com, maxximastyle.com, refinery29.com, lowes.ca, curbly.com, shh.co.uk, pointny.com, decozilla.com, homedit.com

6.5.2015 12:56

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist