Matrace Dřevočal nabízí zdravý spánek

Zdravý spánek je důležitý pro náš výkon, dobrý psychický stav i imunitu. Nevhodná matrace nám umí způsobit bolesti zad, kloubů, a dokonce i bolesti hlavy či migrény. Necítíte se zrovna nejlépe? Udělejte inventuru ve své posteli a podívejte se, na čem spíte.

(Zdroj: PNM International)

Kvalitní spánek je v životě velice důležitým. Chybu dělá každý, kdo spánek pokládá za ztrátu času. Noční odpočinek nás doslova nabíjí. A jelikož prospíme třetinu života, musíme si dobře vybírat, na čem spíme. Někdy zbytečně klademe důraz na ložnicový nábytek. Přitom to nejdůležitější do ložnice jsou matrace.

České matrace jsou dobrou volbou

Velký problém, pokud jde o matrace, je dnes v přehnaně velkém sortimentu. Už jsme schopni se řídit pomalu jenom reklamními slogany. Ještě si umíme představit, jestli chceme matraci měkkou, středně tvrdou či tvrdou, ale pak už se v obrovské nabídce ztrácíme. Nejlepší volbou dnes je vybrat si kvalitní českou značku, která je zárukou toho, že známe původ matrace. Snadněji dohledáme reference, je větší pravděpodobnost, že nejsou smyšlené, ale pochází od reálných zákazníků. Někdy je dobré i vědět, kde matrace dané značky používají a jak jsou s nimi spokojeni.

Tipem na dobré matrace je česká značka Dřevočal. Řadí se mezi nejprestižnější výrobce matrací u nás. Nabízí oblíbený sortiment matrací, včetně bio matrací a matrací z antibakteriální pěny. Samozřejmostí jsou matrace s různou tuhostí. Pro matrace Dřevočal se používají výhradně materiály, které byly testovány Textilním zkušebním ústavem a kvalita je pak potvrzena certifikací. Výrobce se má možnost pochlubit skvělými referencemi. Ortopedické matrace firmy používá olomoucká Fakultní nemocnice. Klasické matrace pak celá řada hotelů a penzionů.

Co byste měli vědět o matracích?

  • Nezapomeňte, čím máte vyšší hmotnost, tím potřebujete tvrdší matraci.
  • U partnerů s velkým rozdílem hmotnosti, ale třeba i výšky, je vhodnější do partnerské
    postele dělená matrace než velká partnerská.
  • Pro lehčí osoby, děti a osoby nižšího vzrůstu nejsou dnes tak glorifikované zónové matrace vhodné.
  • Matraci si rozhodně nekupujeme na celý život. Výrobci radí matraci měnit po 7 až 10 letech.

Chcete si vyrobit vlastní matraci, nebo jste se dali do DIY čalounění? Proč ne!

Čalounické práce jsou drahé, a když máme chuť zrenovovat starý nábytek, co je dnes velkým hitem, často ten čalouněný končí na skládce, protože si zrovna na tyto práce netroufáme. Nejde přitom o nic složitého. Potřebujeme pouze molitanové desky, potahovou látku a pár drobností z čalounického nářadí.

S molitanem dovedeme doslova kouzlit. Molitanové desky v kombinaci s deskami z paměťové pěny a ze studené pěny nám umožní vyrobit si matraci na míru. Kdo se pouští do nábytku na míru, ten často ocení zcela nestandardní tvar matrace či odpočinkového lůžka třeba někde ve výklenku. Kde koupit molitan na míru? Vyberete si jej v e-shopu Jaksiusteles.cz. Pořídíte zde i molitanové válce, molitanové akustické izolace, molitanové hřebeny, molitanovou drť, molitanové sedáky, pojenou molitanovou drť, dokonce vodní a vzduchovou filtraci, ale rovněž desky z kokosového vlákna.

Publikováno: 27.10.2020, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Karel obdivuje krásně hladkou štukovou omítku v domě a nechápe, jak to vůbec někdo dokáže takto natáhnout do hladka

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Karel Pepovi řekl, že si na chalupě nahazoval stěny, nebo spíš štukoval a nikdy to nedokázal tak do hladka, jako to má nyní od řemeslníků v baráku v Tišicích.

Hračky pro pejsky

Máte doma pejska a rádi byste mu vyrobili hračku? Podívejte se na náš návod.

Jak vybrat správnou matraci

Blanka Hrdinová popovídá o tom na co si dát pozor při výběru vhodné matrace

Renovace staré lavičky

Renovace staré lavičky

Renovace starého nábytku

Jak na renovaci starého dřevěného nábytku.

Výroba rustikálních kořenek

Jak si doma vyrobit rustikální kořenky.

ČTĚTE DÁLE

Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu
Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu

Interiér

Obložená koupelna keramickými dlaždicemi od podlahy až ke stropu je působivá. Chcete ji taky? Váháte? Podle čeho se rozhodovat? Poradíme vám.

Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka
Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka

Interiér

Přístroj na výrobu těstovin je skvělý pomocník do domácností, které milují italskou kuchyni. Těstoviny nejrůznějších druhů i chutí zpříjemní náš život.

Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé
Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé

Interiér

Výběr židlí k jídelnímu stolu stojí za plánování, protože nezáleží jen na tom, jak židle vypadají, ale také na tom, zda se do jídelny hodí a jsou ergonomické.

Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak
Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak

Interiér

Vnitřní alergeny dokáží alergikovi pěkně zavařit. Víte ale, že i s tím je možné něco udělat? Poradíme vám, jak alergikovi zpříjemnit pobyt doma.

Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem
Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem

Interiér

Dokážete si představit mramor v interiéru? Každé místnosti dodá nádech luxusu, ať už ho použijete na obklady, dlažbu, pracovní desku, nebo jen jako dekoraci.

Přineste do svého domova rokoko, budete IN
Přineste do svého domova rokoko, budete IN

Interiér

Moderní rokoko je opět v módě. A nutno říci, že v současných interiérech vypadá doopravdy skvěle. Co máte udělat, abyste i vy měli u sebe rokoko?

Odhlučněte si interiér
Odhlučněte si interiér

Interiér

Na odhlučnění interiéru je vhodné využít materiál, který izoluje, ale i může prostor výrazně obohatit. Obkladový panel se hodí do každého vnitřního prostoru.

Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek
Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek

Interiér

Fondue do kuchyně je praktický pomocník i speciální pomůcka pro nevšední pohoštění. Záruku výjimečného zážitku zajistí správně vybraný spotřebič.

Udělejte z malé koupelny velkou
Udělejte z malé koupelny velkou

Interiér

Správné zařízení malé koupelny je stěžejní pro to, aby působila větším dojmem a vám se v této místnosti lépe trávil čas. Jaká pravidla přitom dodržet?

Useň lze využít v interiéru
Useň lze využít v interiéru

Interiér

Originálním materiálem můžete vytvořit zajímavý design nejen v bytě nebo domě, ale i na chalupě. Useň v interiéru je nadčasová a dodá prostoru jedinečnost.

V námořnickém stylu panuje doma léto celý rok
V námořnickém stylu panuje doma léto celý rok

Interiér

Námořnický design sahá až do dob slavných mořeplavců a pirátů, a díky němu se nám ani v zimě nebude tolik stýskat po prohřáté písečné pláži.

Dejte svému domovu větší šmrnc a nadčasový vzhled. Kouřové sklo je ideální volbou
Dejte svému domovu větší šmrnc a nadčasový vzhled. Kouřové sklo je ideální volbou

Interiér

Kouřové sklo povznáší prostor. Svým vzhledem nás dokáže přenést do nové atmosféry, přináší intimitu a dodává našim domovům útulnost a neotřelý vzhled.