Citlivá rekonstrukce vrátila vile nad jezerem zašlou slávu

Kolik lidí se už pokusilo vrátit někdejší slávu starým opuštěným budovám? Naštěstí se to většině z nich daří. A patří mezi ně také zahradní architekt ze Starých Splavů, díky němuž ožily dávno zapomenuté prostory kdysi věhlasného penzionu Annahof.

1m8c9dwrv1554250057-1440x960-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: New Achitecture

Skloubení starého s novým

Architekti z pražské kanceláře New Architecture Jakub Žoha a Tomáš Novotný zahájili v září 2012 práci na projektu, jehož cílem byla rekonstrukce nádherné prvorepublikové vily. Záměrem projektu bylo obnovit původní vzhled budovy včetně kubistických prvků na fasádě a zábradlích a objekt rozšířit o moderní přístavbu korespondující s okolím. Cílem bylo umožnit individuální bydlení pěti rodinám v jednotlivých apartmánech, které jsou umístěné nad sebou.

Zapomenuté Mládí

Vila nad jezerem, která dnes nese název Lázeňský vrch, byla postavená jako honosný penzion Annahof na začátku 20. století.

Prvorepubliková solitérní vila však byla „uzpůsobená“ podmínkám, které měly vyhovovat hromadným socialistickým rekreacím, a dostala povzbudivě budovatelský název Mládí. Jak bylo tehdy zvykem, objekt byl necitlivě přestavěn, zateplen a byla vyměněná původní okna i krytina.

Návrat na výsluní

Opuštěné Mládí koupil majitel sousední vily, zahradní architekt. Vedla ho k tomu spíše než touha po majetku úcta ke kvalitní práci předků. Rozhodl se proto využít svých zkušeností a vrátit domu i místu poctivou kvalitu a zapomenutý půvab, který kdysi mělo.

Vzniklo tak pět apartmánů, z nichž každý má svou denní a noční část a rozlehlé terasy. Horní apartmán je řešený jako mezonet.

V objektu se rovněž nachází hlavní schodiště, osobní výtah, sauna a sklepy. Příjemným bonusem pro návštěvníky je, že mohou využívat zadní branku vedoucí k jezeru.

Nechybí ani letní kuchyně a bazén

V samostatné části na úrovni 2. podlaží se nachází malý apartmán, prostory pro správce a sklepy, na úrovni 1. podlaží jsou další malý apartmán, jídelna s letní kuchyní a technické zázemí.

K maximálnímu komfortu přispívají terasa s barem a bazénem, které jsou umístěny na střeše.

10.7.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist